• olay sadece evli kalma süresi değildir mesela bir bebek olsa bu bebeğin reşit olma süresi 18 yıl o ne olacak peki? kim bakacak ona

edit : çocuk yokmuş çok alakasız oldu bu entry en iyisi bir fıkra anlatayım;

dünya feministler toplantısı yapılıyormuş.

ilk sözü alman feminist almış. -geçen yıl aldığımız karar uyarınca kocama dedim ki:bundan sonra kendi çamaşırlarını kendin yıkayacaksın.

birinci gün bişey görmedim,
    ikinci gün bişey görmedim,
    üçüncü gün baktım sadece kendi çamaşırlarını değil benimkileri de yıkıyordu.

sonra sözü ingiliz feminist almış ;- geçen yıl aldığımız karar uyarınca kocama dedim ki:bundan sonra kendi bulaşıklarını kendin yıkayacacksın.

üçüncü gün baktım sadece kendi bulaşıklarını değil benimkileri de yıkıyordu.

sonra sıra gelmiş bizim türk feministe;- geçen yıl aldığımız karar uyarınca kocama dedim ki:bundan sonra kendi yemeğini kendin yapacaksın.

üçüncü gün sol gözüm açılmaya ve uyuşuluk gitmeye başladı.
  • 14 ayda esinin hayatini bir omurluk siktiyse bir omur odense bile yetmeyecek olan odeme.

edit: lan hepiniz mi eslerinizin hayatini karartiyorsunuz aq? deli gibi tepki aldim sabahtan beri. sakin olun beyler turkiye’de yasiyorsunuz, bir sey olmaz size.

edit2: gerizekali dolu sozluk. baslik 14 ay evli kalip 10 yil nafaka odemek ve ben de girdigim entry’yi bu baslikla ilgili girdim, olayi okumadim bile. bazi beyinsiz orospu cocuklari da olayin bunla ne alakasi var diye sovuyorlar. sizin ben beyninizi sikeyim gerizekalilar. odeyen taraf odemesini gerektirecek bir sey yapmadiysa tabi odenmez. amk 10 iq’lu salaklari.
  • 6 ay evli kalıp 6yıl nafaka ödetmiş birisi olarak iyi yapıyoruzdur. akşamdan sabaha kadar dinlenip dinlenip yumruklaması molalarında içip içip kendince güzelleşmesi. bana ilk el kaldırışı ve son görüşü olmuştur. nafakasıyla 2 üniversite bitirip kaybettiğim öz saygımı kazandığım için ve çocuk yaşta yaptığım hatayı çocuk aklımla böylesi güzel telafi ettiğim için çok mutluyum.
  • evlenmeye pek de "teşvik edici" değildir.
  • buna nafaka denmez bunun adı "sadaka" olarak değiştirilmelidir.
  • kadın olmak varmış şu hayatta .
  • bir ömür ödenmesi gerekendir, yanlışlık olmuş.
  • bir kadın olarak bana da saçma gelen uygulama, arada çocuk yoksa 1 ay bile almam nafaka. ayrılmışım, herkes kendi yoluna gitmiş, neden adamın parasını alayım ya? gir işe çalış, kendi kendine yetebil.
  • hadi lan oradan, biz dava açtık 4 senedir bekliyor. ne bizim valide bir kuruş aldı ne babam benim okulumu karşıladı. salağın biri de gelmiş demiş ki feministler ölü taklidi yapıyor.

ulan sen kendini sidney'de falan mı sanıyorsun?
  • evlenirken batılı, bosanirken doğulu gibi hareket etmemizden kaynaklanıyor olabilir mi?
hesabın var mı? giriş yap