• bu ortamda ne yapsam, rapor mu alsam diye düşündüren. rapor alsam nereye kadar alacağım. bugün rakip şirketler home office kararı vermişken, biz haftada bir gün home office yaparak mücadele edeceğiz. çalışana sıfır değer veren bir şirkette çalıştığımı öğrendim. şu korona belası bir gitsin, ilk işim iş değiştirmek olacak...

edit: dm mesajlarına yetişemiyorum çok sayıda mesaj gelmiş. şirket bilgisi paylaşamıyorum afişe olmamak için, ama yalnız değilmişim. herkesin geç kalınmadan gerekli adımları atması dileğiyle...
  • şöyle söyleyeyim. atom bombası düşse bizim şirket çalışmaya devam eder.
    virüs mirus geçelim lütfen.
  • italya nın yolundan gidiyoruz hem devlet olarak hem halk olarak.
    evet devletimiz akıllıca bir dizi önemli önlemler aldı fakat daha sert ve keskin önlemler alınması gerektiğini düşünüyorum.
    halk zaten kendi başına gelmeden akıllanmaz.

allah yardımcımız olsun

edit:imla ve kelime değişikliği
  • biraz önce eşimi işe uğurladım. adliyede çalışıyor. bence en pis yerlerden biri. evde bebeğimiz ve orta yaşta annemiz var. endişeliyiz. çok mu zordu birkaç hafta her şeyi durdursak. bu ülkede bayram tatili olduğunda hiç bir sıkıntı çıkmıyor 9-10 gün. o kadar tatil bile kurtarıcı olurdu.

edit:imla
  • memur olduğu için işe gidiyormuş özel sektör olsa gitmezmiş lafa bak. çok kolay değil mi ülkemizde iş bulmak ? ne sanıyorsunuz anlamıyorum ki... her gün göbek deliğinde zeytin yedirip canımız istemezse iş değiştirebildiğimizi filan mı hayal ediyorsunuz ?
  • gebeyim.
    kronik astımım var.
    toplu taşıma kullanıyorum.
    ve maalesef işe geldim.

kamu da çalışan gebelere 12 gün idari izin verilirken özel sektördekiler demirden yapıldığı için bişey olmuyomuş.
    selam ve dua ile.
  • son ana kadar mailleri kontrol ettim çünkü cuma günü evden çalışma için bir takım hazırlıklar yapılmıştı fakat şu anda toplu taşımada gidiyorum bakalım. dışarıda gördüğüm kadarıyla otobüsler tenha ama gidiyorum hayırlı olsun. umarım yurt dışındaki olumsuz örnekleri görüp daha fazla önlem alabiliriz
  • dün saat 6:00'da devraldığım nöbeti bugün 12:00'da devrettim. son 10 günde toplamda yaklaşık 1600 umre yolcusu + binlerce avrupa yolcusu ile yakın temasta bulunup muayenelerini yaptım. salgının ülkemize çalıştığım birimden girmemesi için elimizden geleni yaptık. en son bu sabah umre yolcularının karantinaya alınmadan önceki operasyonu ayarladım ve muayenelerini yaptım. son 30 saatte 1 saat falan uyumuşumdur.
    ekipçe vicdanımız rahat, işimizi hakkıyla yaptığımızı düşünüyoruz. bundan sonraki süreçte de salgının ülkemizde kontrolü için elimizden geleni yapacağız.
    nöbetçi, icapçı bile olmayan ama yaşadığımız olağanüstü durumu kontrol için özveri ile yardıma gelen sağlık çalışanı arkadaşlardır bugün işe gidenler.
    herkesin rapor izin diye koşturduğu günlerde mesaidekilerin iş yükünü hafifletmek için 16 mart 2020'de işe gelenlere teşekkürü borç bilirim.
    lütfen sağlık çalışanlarına şiddet uygulamayın.
    pandemilerde en çok hayatını kaybeden meslek grubun sağlık çalışanları olduğunu unutmayın.
  • pozisyon gereği evden çalışabilirim rahatça, iş olduğu zaman da fabrikaya gelip sonrasında sktr olup gidebilirim ama patron bırakın tatili cumartesi bile çalışalım modunda. para lazımmış. batın amk batın.
  • herkes, işe çağıran patronunun suratına öksürürse bu iş tamam olur. çağırmayı biliyorsan hastalanmayı da kabul etmelisin.
hesabın var mı? giriş yap