• emniyet olay çıkabilir diye maçı olimpiyatta yapmayın diyormuş. ara yol olarak gündüz oynayalım demiş yönetim, il güvenlik kurulu da kabul etmiş, yani güvenlik yüzünden mecburi olarak bu saatte oynanacak.

de anlamadığım kısım şurası; maçı akşam 19'da değil de öğlen 14'te oynayınca güvenlik konusundan nasıl bir eminlik duyuyor emniyet? 5 saat sonra oynansa ne olacak? hava kararınca bu kadar mı zor duruma düşecek. o zaman olimpiyatta hiç akşam maçının oynanmaması gerek yanılmıyorsam. bursalılar da gelmiyor gelse belki diyeceğim ama gelmiyorlar.

şimdiden beşiktaşımıza başarılar.

edit: link şurada
  • federasyon mecbur kalmış da lig tv'nin talimatlarının dışına çıkabilmiş, o vesileyle kırk yılda bir doğruyu bulmuş, mis gibi saate koymuş maçı.

premier league'de maçlar 12:45 (1 maç), 15:00 (6 maç), 17:30 (1 maç), 13:30 (1 maç), 16:00 (1 maç) şeklinde dağılırken "işte premier league bu!" oluyor, bizde olunca "halı saha maçı mı bu?". hayır bir de ulaşımın ve mesafelerin insani olduğu ingiltere'den bahsediyorum farkındaysanız, istanbul'la londra'yı falan karşılaştırıyorum, uyandırayım.

bir gece maçı denen şeyi bok varmış gibi standart hale getirenlerin, bir de futbolun iplerini lig tv'nin eline verenlerin allah bin türlü belasını versin. 21:45'de olimpiyat'a lig maçına gittik biz bu sene, hem de pazar akşamı. eve dönebildiğimde saat sabahın üçünü geçiyordu, altıda kalkıp işe gittim.

lafa gelince "olimpiyat'ın hava şartları", "olimpiyat'ın ulaşımı". daha genel olarak da "kadınlar, çocuklar maça gelsin". gündüzle gece arasında en az 5 derece oynayacak, insanlar insan gibi bir saatte çıkacak evinden, insan gibi bir saatte evine dönecek. kadını, çocuğu rahat rahat gelecek. tribünlerdeki it kopuk oranı düşecek. bonus olarak da elektrik tasarrufu yapacaksın yüklü miktarda. daha ne?
  • saat ve günün uygunluğunun yanına bir de sert olmayan hava koşulları eklenirse 50.000 çekecek maçtır.
  • olimpiyat stadı doğu tribünü inşaat çalışması sebebiyle kapalı olduğu için 51.293 kişi kapasite ile hazır olacaktır stad o gün. kombine bilet sahipleri ve artı 1'leri düşüldüğü zaman kongre üyeleri, taraftar kart ve bjkbonus sahipleri için bugün satışa sunulan toplam bilet sayısı 33.313'tür.

beşiktaş kasımpaşa maçını kazanırsa bu maçta stad kapasitesinin tamamını dolduracaktır.
  • iki takım arasındaki 104. resmi müsabaka.

bugüne kadarki 103 maçın 44'ünü beşiktaş, 20'sini bursaspor kazandı.
  • 11 şubat 2014 kasımpaşa beşiktaş maçı'nın da verdiği motivasyonla %100'e yakın bir doluluk ve dolayısı ile 50.000'in üzerinde taraftar beklediğim maç.

haydi çocuklar, 4'te 4 için...
  • jones'un sakatlıktan dönse dahi direk bir 90 dakika çıkaracağını sanmıyorum.atiba'nın da göbekteki şu performansı sonrası sağ beke geçmesine gönlüm elvermez.kadro tercihim;

-------------------------tolga------------------
    -----dany------franco-----ersan-----motta

-----------veli-----------------atiba------------
    ------------------oğuzhan----------------------
    töre-----------------------------------olcay----
    ---------------------hugo-----------------------

pazar saat 2'de olan maça fernandes zaten ayılamayacağı için kalan tek yabancı hakkını da jones'u kulübeye koyarak kullanırım.
  • sezonun en kritik 2 maçından biri. diğeri de zaten 1 hafta sonra. şampiyonluk bence hala zor. ama eğer fenerbahçe şampiyon olacaksa, ikincilik için en önemli viraj bu maç. ha şampiyon olabilirsek, işte o zaman çok şey değişir.

şampiyon olmamız durumunda merak ediyorum fenerbahçe "federasyon, hakemler şampiyonluğumuzu çaldı" der mi... o zaman biz 2003-2004 sezonuna bak der miyiz... alo fatih...
  • iki takım için de zor geçecek derbi mücadelesi.

gerizekalılar için edit: sarılı falan değilim.
hesabın var mı? giriş yap