• iett soforlerine ucak kullanmayi ogretirler artik. metro turizm muavinleri de yedekte dursun.
  • bir iddia olarak, şu an görevden alınan subayların baskılarıyla okuldan ayrılmak zorunda bırakılan harp okulu ve askeri lise öğrencileri af ile geri alınabilir diyorlar. beklemedeyiz efendim.
  • dün akşam mete yarar tarafından da açıklanan hadise.

hava kuvvetlerindeki pilotların özel eğitimler sonucu o pozisyona geldiği ve açığa alınan 600 kişinin yerine yenilerinin diğer alanlardan kaydırılması mümkün değil. bu adamların özel eğitimler alması gerekiyor, dolayısıyla da mevcut düzende ciddi bir açık oluştuğu aşikar.
  • bu ve bunun gibi bir çok durum ortaya çıkacak, bu durumlar için de maddi kaynak gerekecektir. hemen onun adı gelir.

(bkz: bedelli askerlik)
  • tsk den ayrılan eski pilotların en azından iki işte çalışabileceğini gösteren durum.
  • yedek subay aday adayı olarak ücrette anlaşırsak ortalık düzelene kadar görev yapabilirim. zaten işsizim amk.

şaka lan şaka ciddiye alıp kapıma dayanmayın. kendiniz bok ettiniz kendiniz düzeltin bu sorunu da.
  • subay açığı bir şekilde çözülür. tutuklanan bazı subayların yerine astsubaylar bile getirilebilir. esas sorun bu değil.

esas sorun an itibari ile tsk'nın an itibariyle kendi içinde ve diğer birimlerle tüm koordinasyonunun kopmuş olmasıdır. koca ordu şu an savaş da çıksa kışladan çıkamayacak duruma geldi. üst komutanlar şurada saldırı var gidin dese altlarını kolay kolay gönderemeyecekler. olayın polis boyutundan bahsetmiyorum bile. ve bu sürecin daha ne kadar devam edeceği belli değil maalesef. işgal kuvvetlerinin orduyu dağıttığı günlerden hiçbir farkı yok bu olayın.

tsk içinde hiç kimse yeri doldurulamaz değildir. esas korkulması gereken koskoca bir ordunun etkisiz hale getirilmesidir.
  • seferberlik ilan edilerek kolayca çözülebilecek sorundur.

ben 15 yıl önce askerliğimi kısa dönem yaptım. s-4 yazıcılığı yanında bolcanöbet, kolluk, mıntıka, istikamet deneyimlerim de var yani. ama şu 25 metreden üçgen olayını becerememiştim.

yaşım ve becerilerim itibariyle, eğer muharip olmayan uygun bir albaylık filan olursa, lojman ve sosyal imkanlarıyla beraber talip olabilirim açıkcası. mayış biraz düşer ama vatan için feda olsun. sonuçta burada da ofis işi yapıyoruz. askeri jargonu, iç hizmet kanununu filan 2 ayda öğrenip uyum sağlarız.
hesabın var mı? giriş yap