• on yıl önce "tehlikenin farkında mısınız" diyen insanlar şaka yapmıyormuş baya baya nostradamus benzeri şaşmaz kehanetmiş bu . "siyasal islam zincirlerinden serbest kalırsa ortadoğu'ya döneriz, her yanımızda bombalar patlar, pakistan oluruz, afganistan oluruz aman" diye uyarıp durdu yıllarca adamlar . cahilmişiz amk. aptalmışız. güzelim ülkemizi kendi ellerimizle cehenneme çevirdik:(
  • 20 metre önümde patladı. sigara içiyodum. 3 metre uçtum yere. ablamın aldığı saatte gitmiş. beynim sarsıntılı sadece kıl payı hayattayım.

edit: biraz kendime geldim. evime geçtim şuan.
    işyerinin aşağısında sigara molasına çıktık bi abiyle. aklımın ucundan bile geçmezken hemen az ötemde büyük bir alev topu gördüm. bambanın basıncıyla yere düştüm hemen. gözlerim karardı. kulaklarım duymuyordu. beraber sigara içtiğimiz abi yerde şoktaydı. onu görünce kendime geldim. hadi kalk kaçalım burdan diyerek hemen ara sokağa daldık. kısa bi süre sonra geri geldim. etrafta parçalanmış etler duryordu. polislere içeri girmem lazım telefonum herşeyim orda, ailemi aramam lazım dedim. ama sokmadılar tabi. her yer tahliye olmaya başlayınca geldi eşyalarım.
    nedense çok etkilenmedim. alıştırıldık çünkü buna. ölmediğim için seviniyorum sadece. sanki ölen insanlar normalmiş gibi. az önce bana yol soran adam öldü belki de. ne garip demi. bombacının canı 10 adım daha atmak istemediği için hayattayım. işte bu kadar garip.
  • benim hayatımı bu devlet değil goethe enstitüsü kurtardı. bu hafta aldığı duyuma göre kursu iptal etmese büyük ihtimal ölmüştüm.

düşünebiliyor musunuz, valilik polis istihbarat filan demiyorum. dil kursu kurtardı beni.

allah belanızı versin.
  • haydaaaa

bomba ihtimali yüksek diyor ya. ulan cia uyarmadı mı yine kendi vatandaşını? aynı şeyi göz göre göre bir daha mı yaşadık biz daha bir hafta olmadan?

edit: pkk, tak, sik, sok ne kadar 3 harfli örgütünüz varsa hepiniz orospu çocuğusunuz. alayınızın amk. halk düşmanları.

elele sıçtınız ülkenin içine.

edit2: (bkz: #59338820)
    hani yoktu bomba falan?

son: yaşamını, kolunu, parmağını, çocuğunu, babasını, sevgilisini kaybeden herkes için o kadar üzgünüm ki... hiçbirinin bu konuyla ilgisi yok, hepsi suçsuz. filler tepişirken ezilen çimenler gibiyiz. filler de tam bir orospu çocuğu.
  • bu gezi'de kan ağlayan esnaftan bu ara hiç ses çıkmıyor. büyük oyunu mu gördüler gene?
  • vali çıktı "20 tane yaralı var" diyor. "tane" ne? insan bunlar, kavundan mı bahsediyorsun.
  • kesinlikle hedef şaşırtmaya çalıştıklarını düşünüyorum.

saat daha 11, kimse daha sokaklara çıkmadı. her yer kalabaliklasmadan patlatmazlardi. diğer patlamaları hep en kalabalık saatlerde yaptılar malum.

ya bomba bir sebepten erken patladi.

ya da polisin dikkatini buraya çekip başka bir yerde çok daha vahim birşeyler yapacaklar.

sosyallesmek ortadogulular için bir lükstür. bitti artık.

kendini korumak isteyen hiç bir şekilde kalabalık yerlere çıkmayacak.

kabul edin ya da etmeyin. bitti. ortadogu batakliginin tam dibindeyiz artık.
  • olaydan sonra açıklama yapan ilk devlet kurumu sağlık bakanlığı.

"olay yerine 28 ambulans sevkedilmiş ve yaralılar hastanelere nakledilmiştir"

allah razı olsun. zahmet buyurmuşsunuz. kendileri giderdi ya.
  • hala istihbarat eksigi yok diyenler var. buradaki argumanlari da : ben simdi patlayici alip taksime gitsem haberleri olacak mi?
    dogru. sen ben alip gitsek olmaz. ıstihbaratin mantigi da bu degil zaten. benim gibi sicili temiz, hayatinda trafik cezasi bile yememis, herhangi bir teror orgutuyle en ufak bir baglantisi olmayan bir adami tabi ki takip edemezler. ama bizim gibi adamlar da bu isleri yapmaz zaten.

istihbaratin teror orgutleri icinde adami olur, bomba imalati icin kullanilan malzemelerin ulke icine girisini kontrol eder, ulkedeki hareketleri an an takip edilir.

sen git 5 kilo c4 al bakalim. bakkaldan ekmek ni aliyorsun aq? boyle mantik mi olur. senin kafana gore usteyen herkes istedigi her yeri patlatir.

e sen anlat bakalim millî istihbarat orgutunun terorle mucadeledeki gorevi nedir?
  • ankara'da pazar akşamı, beyoğlu'nda cumartesi sabahı. normalde böyle bir şeyin kalabalık saatlerde olacağını düşünürdüm. "her an her saatte, her yerde yapacağız. korkacaksınız, attığınız her adımdan korkacaksınız." mesajı var bu işte... hem korkunç, hem de üzücü. sonumuz belli değil.
hesabın var mı? giriş yap