• aile olarak ilk tütün dikip neredeyse uç ay medeniyetten uzak tek teknolojik alet olan radyonun kısa dalgasından bbc türkçe yayınları ile bilgi alabildiğim zaman dilimi.
  • ilkokul 1 e baslayacagimdan yasadigim heyecani unutamadigim yaz, aslinda o yaz bir donum noktasiydi . okuyup adam olacagima insaatta amele olsaydim simdi rteden bi ihalede ben kapmis cahil gorgusuz ama saygin ve cok zengin bi muteahit olmustum.. iscilerin odemedigim maaslariyla surekli jeeplere binerdim salak sarisinlari duduklerdim
  • beyoğlu'nda aziz nesin'e kitap imzalatmıştım o yaz.

(ertesi sene kadıköy'de yine imza günü vardı. sıraya girdim ve kitabı uzattım. adımı sordu, ben de "geçen sene de imzalatmıştım unuttunuz mu?" diye espri yaptım.

üstad "nasıl hatırlayayım, yüzlerce kişiye kitap imzalıyorum her sene?!!?" cevabıyla esprimi anlamadığını göstermişti. sanırım türkler'in %60'ının aptal olduğuna bu olay üzerine karar vermişti :// )
  • gol yollarında salvatore schillaci, kalede walter zenga olduğum yazdı, güzel geçmişti..
  • muhtemelen konuşmaya başladığım yaz. ilk cümlem "bu ne sıcak amk" olabilir.
  • italya 90 çıkartma kitabı biriktirdiğimiz yazdı. hey gidi günler hey.
  • doğum tarihim doğru ise zigot olarak geçirdiğim yazdır
  • cok ozeldir cok guzeldir belki de gercekten buyuludur bende saklidir...
  • 2.sınıftan 3. sınıfa geçtiğim yazdı. köyümde doğup 1.sınıfı da köyümde bitirip daha sonra babamın ataması sonucu 2. sınıfı gurbette bitirip yaz için tekrar köye dönmüştüm. sevinçten deli olmuştum. üstümdekilerle birlikte bahçedeki havuzumuza atlayıp annemden tokat yediğimi hatırlıyorum o yaza dair başka bir halt hatırlamıyorum.

italya 90 ile ilgili hafızamda zerre kırıntı yok. neden izlemediğimi hatırlamıyorum. ondan daha eski beşiktaş ve galatasaray maçlarını hatırlıyorum ama italya 90 yok. hayret.
  • samsun'daki evimizin balkonunda çekirdek çitlediğim, yandaki binaya yapılan inşaat çalışması nedeniyle apartmanın önüne yığılan kum tepeciğinde arkadaşlarla saçmasapan oyunlar oynadığım, geceleri de pencereye çıkıp yoldan geçen arabaları amaçsızca saydığım, babaannemin gördüğü son yaz.
hesabın var mı? giriş yap