• duvara asılan tablo gibi uzaydan kesitler görüyoruz lakin muhtemelen nesiller boyu oraya gidemeyeceğimizi bilmek insanı hüzünlendiriyor.

neyse biz dünyaya dönelim, oradan da ülkemize ve yarın enflasyon ne olacak ona bi bakalım…
  • 500 milyon yıl önceki fotoğraf. belki şu anda böyle bir galaksi yok. düşündükçe ne kadar küçük olduğumuzu anlıyoruz. şu andaki halini görmek için 500 milyon yıl beklememiz gerekecek.
  • herkeste farklı etkiler bırakabilecek muazzam bir fotoğraf.
    oysa benim aklıma gelen;
    sayılamayacak kadar çok galaksi içinde olasılıklar dahilinde yaşadığımız lokasyonu ve delta t aralığını zikeyim.
  • bu fotograflari gordukce evrenin sinirsizliginin disinda bu fotografin arkasindaki teknolojiyi, yapilan matematik ve fizik hesaplamalarini vs'yi dusunuyorum her seferinde. ve de her seferinde aklima su fotograf geliyor.

https://galeri14.uludagsozluk.com/…li_1287126_m.jpg
  • araba tekerleği galaksisi? inşallah egzos galaksisi diye bir galaksi yoktur ya da egsoz mu lan? (bkz: swh)

ha bu arada, inşallah o galakside akıllı uygarlık vardır ve inşallah onların galaksilerine ''tekerlek'' dendiğini öğrenirler ve yine inşallah ''ne biçim konuşuyonuz lan?'' diye tepki verirler ve en sonunda yine inşallah bize savaş açarlar.

bu ne lan? sensin tekerlek. (bkz: swh)
  • tengri abd teknolojisine zeval vermesin. adamlar yakında galu bela meydanının yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını paylaşırsa şaşırmam. herkes bebeklik fotoğrafından kendisini bulur artık. ileride video çekimi olursa, ne dediğimiz de duyulur. ak koyun kara koyun, kim münafıq kim mü'min çıkar ortaya.
  • şölen niteliğinde bir fotoğraf. milyon yıllar öncesi görüntülerin elde edilmesi insana şaşkınlık veriyor. aklın sınırlarını zorlayan, bir gün big bang'in görüntüsü elde edilebilecek mi diye sorgulatan..

marsta mikroorganizma arayan perseverance uzay aracı değil, james webb teleskobu evren hakkında yeni bir çağı başlatmıştır.
  • ulan hep dusunmusumdur,

bu herifler iki de bir bize foto paylasiyorlar. ne gosterseler inaniyoruz. cidden cekiyorlar mi acaba bu fotoğraflari?

yani bu aleti denetleyen ya da dogrulugunu kontrol eden birileri var mi?

ornegin bizim ulkemizde boyle bir kurum olsaydi ve dunya da baska boyle bir teknoloji olmasaydi su anki hukumet goktaslari seccadesi uzerinde namaz kilan insan galaksisi fotosu paylasirdi kesin.

edit : arkadaslar lensli foto makinasi ile foto alinmadigini biliyorum :). kastettigim sey dalga bile yakalasa yine savim curumuyor.
  • mükemmel nutkum tutuldu.
  • beni hasta eden bir adet fotoğraf içeren paylaşım.

benim kafam biraz güzel. bu fotoğrafa baktıkça kafamın açıldığını hissettim. o yüzden şimdilik daha fazla bakmayıp yarın bu giriyi güncelleyeceğim.

sabah oldu editi : davranışsal çağdağşlığa yaklaşık 50.000 yıl önce ulaşan insanlık, bilim ve teknolojik atılıma 20. yüzyılın başlarında başladı ve inanılmaz bir hızla bu noktalara ulaştı. bu hızla gelecekte insanlığı nelerin beklediğini kimse tahmin edemez.
hesabın var mı? giriş yap