• ülkenin acı durumunu gösteren bir başka başlıktır. bu vesileyle şu videoyu da buraya bırakmak istedim.

atanamayan öğretmen
  • öğretmen maaşları ne kadar olsun efendim?
    - milletvekili maaşlarından az olmasın.
  • türkiye'de sömürü düzeni olduğu için normal bir durum. bir arkadaşım özel bir üniversitede doktor öğretim üyesi. aldığı maaş 4.000tl.
  • dostlar,

öğretmen değilim,

iletişim fakültesi mezunu olup tezli ve iyi bir dereceyle yüksek lisansımı yaptım. bir yerde işiyle alakasız insanların altından çalışmaktayım. bu ay 2410 lira maaş yattı. yol yok, yemek içerden. iki haftada bir cumartesi günleri çalışıyorum.

tüm ekipmanımı kullanıyorum. dünyanın en cahil insanlarıyla çalışmaktayım.

allah hepimize yardım etsin.

maalesef ülkenin kaderi bu oldu.sadece öğretmen değil bu para herkese teklif ediliyor. allah hepimize şu cumanın saatinde yardım etsin. ne yapacağımı ben de bilmiyorum.

bildiğim tek şey bir eş ve iki çocukla beraber ay sonu borç yapmak. iyi ki eşim var ve çalışıyor. allahıma şükür olsun. bu büyük avantaj...

gerçekten çok utanıyorum. işe gelesim yok basıp gideceğim, işin kötü tarafı 2410 lira'dan da olacağım.

büyük çıkmaz içerisindeyiz...
  • 18 yıldır ülkeyi idare ettiğini sanan iktidar partisinin ayıbıdır. evet bu ayıp tek başına ülkeyi yönetimini ele alıp her türlü yetkiyle donatılmış bir hükümetin olduğu bir ülkede yaşanmaktadır. ayıptır..
  • 2.400x10=24.000 tl
    24.000/12=2.000 tl

yazın maaş almadığını düşürsek esasında aylık 2.000 tl alan öğretmendir. bu rakam (12 aya vurduğunuzda) asgari ücretin dahi altındadır. yazık gerçekten.
  • ee benim ilkokulumun fen edebiyat ya da eğitim bilimleri fakültesine dönüştürüldüğü bir ülkede mezun olursan en sonunda olacağı bu.
  • (bkz: #109380848)

şu durumda iyi diyen geri zekalılar yüzünden adamlar asgari ücretle sezonluk işçi gibi öğretmen çalıştırıyor.

iyi değil kardeşim, hiç iyi değil. bu devirde 3000 tl'nin altına hiç bir işte karın doyurulmaz. adam yazın maaş yok demiş.

e sigortasını da yatırmayacak. başına bir iş gelse hastaneye gidemeyeceksin. kirayı nasıl ödeyeceksin? patronda öğrencilerde üstüne binecek yazın kendine gelmek için kafa dinlemen gerekirken nasıl hayatta kalacağını düşünerek saçlarını dökeceksin. sonra senden yeni dönemde iyi bir öğretmenlik bekleyecekler.

bu maaşa olur diyip, buna göz yumarak orada çalışan öğretmenlerin yetiştireceği nesil onlardan da beter olacaktır zaten. veli olsan bu adamların eline çocuğunu vermezsin. hangi insan evladı haksızlığa göz yuman insanların çocuğunu yetiştirmesini ister?

yazardan ricam hangi okulsa adını ifşa edin.

gelen mesajlar editi: 2400 bile çok diyeni mi ararsın. bunada şükretmeli diyeni mi?

6 aydır yatan meslek grubuna maaş vermemeleri gerek diyeni mi ararsın, 2 ayda başına birşey gelmez kimsenin diyeni mi?

bu ülkede insanca yaşamak için gereken asgari şartları istemeyi lüks gören bu şükürcü zihniyet yüzünden, insanları dert sahibi oldu.

bakın bu sizin hakkınız. hakkınız. 12 ay maaş almak hakkınız. insan gibi yaşamak hakkınız. dinlenmek hakkınız. boomer kuşağı gibi 2400 iyi bence diye şükreden kim varsa gelsin bana yılda 24bin tl ile insan gibi nasıl yaşanacağını anlatsın. bekliyorum.
  • bu kadar çok mezunla diş hekimi olarak aynı noktaya yol almaktayız.
  • eminim o ücreti kabul edecek bir öğretmen çıkacaktır.

yıl 2014 x bir kolejden işten alakasız bir zamanda çıkarılmışım, iş bulmak için çoğu kaliteli kapı kapanmış. bulduğum her okulla görüşüyorum içlerinde asla çalışmam dediğim doğa bile var. doğa koleji demiş bana 2800 tl maaş vereceğiz,inatla sordum net mi bu rakam diye evet dedi oradaki arkadaş. ben de şaşırdım orada çalışan müdür yardımcısı arkadaşı aradım demez mi ben 2300 maaş alıyorum. tekrar aradım görüştüğüm kişiyi dedim böyle böyle demez mi 2800 sana vereceğimiz brüt diye.

neyse devam iş aramaya, tarih ağustos olmuş tanıdık vasıtasıyla yeni açılan bir kolejle görüştüm 2000 tl teklif etti. dedim ki ben 2500'den aşağı çalışmam, 2 3 kere görüşmeye gittim geldi. adam demez mi 1500 tl ye kabul eden var. arada tanıdık var diye 2000 tl yi tutuyorum senin için dedi. mecbur çalıştım 1 sene orada.

nitekim diyeceğim şu.

bu piyasayı düşürenler bizleriz. senin kabul etmeyeceğin ücreti kabul edecek hatta daha düşüğüne sömürülecek bir sürü meslektaşın var. o yüzden dik durup. kaliteni gösterip istediğin ücreti kabul ettirmen çok önemli.

tabi bu 3. sınıf okullar için geçerli bir fiyat politikası. 1. sınıf okullar zaten sana hakettiğin ve birlikte çalışacağın kişilerle aynı ücreti verir. kıdem vs farklarını saymıyorum.
hesabın var mı? giriş yap