• bu akşam saat 18:00'de sağlık bakanı tarafından açıklanması beklenen kısıtlama kaldırılmasıdır.

ilgili tweet

edit: 2 mart 2022 olması gerekiyor. modlar başlığı düzeltebilirse mutlu olurum
  • esin ile bengi bu gece uyuyamazlar akfjwidje
  • temaslı kişilerin rahatça gezebildiği bir ortamda maske takmak çok anlamsız. adamların amacı herkes hastalığa yakalansın bağışıklık kazansın.
  • toplu taşımalarda ayakta tıklım tıklım yolculuk yapanları sıkıntıya sokacak durum.
  • ben o açıklamada görevden affını bekliyorum... hatta sadece onun değil tüm partinin ama sadece şirket sahibini kurtarmak için böyle bir faaliyet gösterecek olmaları zaten halkın değil de kimin hizmetinde olduklarını kaşeler... şaka bir yana malum şahıs muhtemelen ya koltukta -ölerek- emekli olur ya da baykıl gibi inmelerden sıkı bir inme koltuktan indirebilir. dünya ve türkiye tarihi hiçbir zaman böylesi siktiri boktan bir 20 yıl görmedi/göremez... malum şahsınla birlikte 200-300 yılda olabilecek felaketler 20 yılda oldu ve kim bilir daha neler neler olacak.
  • şuan açıklanıyor
  • dışarıda kimsenin taktığı yok zaten, ben de dahil.

bir tek markete falan girerken takıyorum.

ayrıca (bkz: olmamış olaylar hakkında olmuş gibi başlık açmak)
  • belaların büyüklerinden birisinden, alıştığımız yeni normallerden kurtulmanın büyük adımı atılmıştır.

yaşasın eski normal.

videolu açıklama
    kaynak

ayrıca hes kodu da kalkmıştır, sınıfta iki covid vakası görülmesi üzerine sınıfın karantinaya alması kararı da kalkmıştır.
  • olması gereken olmuştur.

açık havada virüs bu kadar hafiflemişken, maske takmak çok manasızdır. ama toplu taşıma gibi sıkışık alanlarda hala takılması sevindirici.

ancak hes kodunun kalkması pek hayra alamet olmayacak, amacı neydi? amacı izolasyonda olanın ayırt edilmesiydi. artık o ayrım da ortadan kalktıysa pandeminin bitişini kanıtlamış oluyoruz.

edit: bazı aklı sıra beni işbu entry'imden dolayı "plandemist" ilan eden arkadaşlara sesleniyorum, ne kadar güvenilir olduğu sorgulanan bir kurum olsa da; who'nun resmi olarak açıkladığı bir pandemi bitişi yok. hala bir tehlike devam etmekte ve ülkemizde hala bundan dolayı bir uçak dolusu insan ölmekte. kuralların asgari ölçüde uygulanmaya geçilmesi virüsün varyantlarla zayıfladığını gösteriyor arkadaşlar. ama halen ölebilecek ve vücudunda bu hastalık yüzünden zarara uğrayacak bir sürü insan var. kimsenin evlere tıkılalım sokağa çıkma yasaklarıyla yaşayalım dediği bir zamanda değiliz. ancak özetlemek gerekirse, hes kodu zorunluluğunun kalkması hala devam eden bir pandemide ne kadar akıl dışıysa, açık alanda maske zorunluluğunun kalkması da o kadar akıllıca bir karardır.

peki hes kodu neden önemlidir?

riskli birini bulmaktan ziyade, izolasyon sürecinde olan şüpheli bir hastanın dışarıya çıkmasını sakındırıyordu. aynı zamanda hala pandemide bulunduğumuz için aşı yaptırmışsa o insanlara daha kolay olanak sağlıyordu. halk sağlığını önlemek için güzel bir uygulamaydı. bu benim şahsi fikrim, katılmak ve özel mesajlardan hakaret içerikli mesaj atmak kimsenin haddine değildir.
hesabın var mı? giriş yap