• dönecek bir yurtları, evleri olmadığındandır. ben gurur duyarım misafir etmekten.

gelen mesajlar üzerine edit: ne iğrenç, omurgasız varlıklarsınız siz böyle. ben zaten üzerime düşeni gayet iyi şekilde gerçekleştiriyorum.
  • her gün yürüdüğüm yol 3 km
    yolda karşılaştığım suriyeli aile sayısı 6
    6 aileden en az 3ünün kucağında 1 yaşından küçük bebekler var.
    eğer sayı gerçekten 2 milyonsa bile biz bunları yazarken 3 milyon olmuş olabilir
  • bahsi geçen haberi ve akademisyenin konuşmasını dinledim.
    2 yılın önemli bir eşik olduğunu söyledi, daha iyi şartlara kavuşmuş insanların dönme konusunda girişimde bulunmalarının pek beklenir olmadığını belirtti.
    dolayısıyla insan doğasıyla, devletin vatandaşlık haklarını, nüfus sosyolojisini hiçe saymasıyla ve kontrolsüzlükle ilgili bir durum.
    misafirperverlik başka bir şey.
  • cok kotu, gercekten cok kotu. bunun irkcilikla ya da dusmanlikla ilgisi yok. malesef biz daha kendine yetemeyen bir ulkeyiz, bir baska ulkenin insanina kol kanat gerecek gucumuz yok. demokrasimiz ciddi darbe almis, yarali bir demokrasi, insan haklarini dogru duzgun savunan, uygulayan bir millet de degiliz. o yuzden bu insanlar kacak gocek isler yapmaya devam edecek, turkler de bunlara iyiden iyiye dis bileyecek. suriyelilerin simdilik sesi cikmiyor turklere karsi (bildigim kadariyla), biraz daha palazlansinlar, artik gocmenlik, siginmacilik bitti, biz de burda yasiyoruz, calisiyoruz demeye baslasinlar, onlar da olay cikartacaklar, kendilerine haksizlik yapildigini iddia edecekler ve karsilikli saldirilar baslayacak. milleti birbirine kirdiracaklar.
  • esad'ın muhteşem başarısını göz önüne seren haber. adam güney'de rahat rahat halkıyla yaşarken ne kadar işe yaramaz adam varsa türkiye'ye kitledi.
  • kendilerini misafir etmek isteyenleri gördükçe yaşadığım ülkeye lanet ediyorum.

adamlar kalıcı amk, "kalıcı". iki gün kamplarda tutup göndereceğin insanlar değil. ne misafirliği. konuşmadan önce biraz kafanızı kullanmayı deneyin.
  • eger hukumet politikasi olursa kalici olacagi dogrudur.
    ama burda kalmalari hukumet politikasi olmaktan cikarsa kesinlikle kalamazlar.

sonucta yasa var, hukuk var, adalet var. tek sorun yasalari ve hukuku uygulayacak bir yonetimin basa gelmesidir.
  • akp hükümeti esad'dan sonraki suriye'yi düşünerek yatırım yapmışlardır,fakat esad düşmedikçe yaptıkları politikada pisliğe bulanmışlardır.
    ayrıca amerika verdiği sözleri tutmamış,rusya'dan gelen aşırı destek üzerine esad'ı deviremeyeceğini anlamış ve daha sonra işbirlikleri olmuştur.
    bizim hükümette g.t gibi ortada kalmıştır.netice olarak suriyeliler'in en kısa zamanda toparlanarak ülkelerine tecrite zorlanması kaçınılmazdır.vatan hainleri hemşerileri savaşırken burda keyif çatıyor ibneler...ülke yıkıldıysa da gidip kurun..
hesabın var mı? giriş yap