• herkesin elektronik eşyaları bozulacak diye üç buçuk attığı ve girerken telaş yaptığı yıldır.

12ye doğru çağırdılar kutlama için, interneti kapattım (o zaman da o vardı, 56k modem nereye açık duruyor peeyy) sonra bağırdık çağırdık 10 dk sonra geldim tekrar açtım neti, kaldığım yerden devam ettim mircde.

hey gidinin milenyumu, hey...
  • gelmiş geçmiş en salak yıl kesinlikle. şu milenyum muhabbeti yüzünden küçük yaşta intihar edecektim. 1 ocak 2000den 31 aralık 2000e kadar her gün mü ''milenyum da, milenyum oh ne güzel, ne hoş milenyum'' geyiği yapılır arkadaş ? çok net hatırlıyorum, bu yılın başlarında peynir bile ''milenyum peyniri'' diye satılıyordu. albümü tutan şarkıcılar, filmi çok izlenen oyuncular, ''milenyum şans getirdi ehhehe'' diye dolanıyordu ortalıkta. ne iğrenç bir yıldı. ne bitmez tükenmez milenyum aşkınız varmış. bu yılı güzel geçen insanlar sadece galatasaraylılardır muhtemelen, uefa kupasından dolayı. galatasaraylı olmadığım için bana bu kupanın da pek bir etkisi olmadı. hayatımın en uzun ve en kötü yılıydı.
  • gelmeden önce gözde çok büyütülen bir yıl idi.

sanki milenyuma girdiğimiz dakika her şey değişecek, kötüler gidip iyiler kalacaktı. oysa uçan arabalar hayal etmiştim ben milenyuma giriyoruz diye. 11 sene geçti uçan kaykay bile yok. marty mcfly'a selam ederim.

kıyamet senaryoları da gırla giderdi de ciddi ciddi korkardım. umudumuz 2012.
  • bütün dengemi değiştiren yıl. bu kadar zaman geçti üzerinden hala 12 yıl geçmiş gibi hissetmiyorum. ''2000'de olmuştu o olay ya'' deseler sanki dünmüş gibi. enteresan tabi.
  • daha gelmeden bayan sene
  • çıtır leblebinin milenyum leblebisi olarak satıldığı bi yıldı.
  • geldi de ne oldu diye sorduran kıyamet korkuları sardıran uyuz bir sene...
  • turkxell in 1 aylık tüm datalarını kaybetmesiyle 5 milyon dolar zarara girdiği süper yıl.
  • bir çok beklentiyi karşılıksız bıraksa da
    82 doğumlular için 18 yaşını doldurup, reşit olduğu
    üniversiteye girip çılgın atmaya başladığı güzide bir yıldı.
  • ilkokuldayken, sen geldiğinde kaç yaşında olacağımı bulmak için parmaklarımla hesaplar yapıp heyecanlanırdım. çok über süper olacaktı kesin. oysaki sen geldiğinde ergenliğin doruk noktasında olan ben, annemlerle birlikte köpek boklu evde oturup milenyumun en iyi 100 şarkısı sıralamasını izleyerek yılbaşı kutlamak için ankara'dan kopup istanbul'a gelmiş, athena konserine gidemediğim için arada camdan dışarı bakıp sessiz sessiz ağlamıştım. güzel geçmen için yalvardım sana. seninse hiç haberin olmadı. öyle geçtin gittin. ben gene ergen kaldım.
hesabın var mı? giriş yap