• arkadaşlarım patır patır evleniyor ama gösteriş için bir eşek yükü borç altına girip bununla da övünüyorlar.''ay sen ne kadar meraksızsın insan çeyizini düzer en azından'' diyorlar.en güzeli bekarlık valla.düğün için de onca masrafa gerek yok bence diyince de geri kafalı bekar oluyorum,varsın olsun:)
  • ya ekonomi kötü evet asla savunmuyorum ancak düğün zorunlu mu? organizasyonu kendin güzel bir jestle de halledemez misin? ve her şey düğünden önce mi alınmalı? fonksiyonel eşyalar alınıp kalanlar zamana yayılabilinir diye düşünüyorum. yani 5 bine de gelinlik var 25 bine de damatlığı vs 2000 e dahi var işte ne bilem hakikaten 3 saatlik işler bunlar. olan eşyalar neden kullanılmasın mesela he bir de sözü nişanı ayrı ayrı hem yorucu hem masraflı yok salon tut bilmem ne gereksiz işler diye düşünmekteyim. herkes cicilerini giysin evde buluşalım içelim çayı kahveyi aile büyüğü taksın yüzüğümüzü olsun bitsin olay zaten niyetimizin ciddi olduğunu ilan etmek değil mi? bunlara takılıp mutsuz olmak mantıklı mı aklımda deli sorular..
  • tarihe not olarak paylaşayım, rakamlar yüzük hariç nisan-haziran 2022 rakamlarıdır. yüzük eylül 2021.

0.35 karat yüzük 5600
    isteme için çiçek 400 çikolata 400 çikolata tepsisi 400
    bosch 3'lü beyaz eşya 29.000
    samsung tv 19.300
    perdeler 10.000
    halılar 8.000
    klima daikin 13.000
    derin dondurucu beko 7.200
    koltuk+ünite+masa+sandalyeler divanev 26.000
    yatak odası dolabı ikea 10.000
    yatak baza başlık yataş 10.500
    süpürge dyson 10.000
    tabak çatal ıvır zıvır, ufak masa, ekstralar, kahve çay makineleri, avizeler vs minimum 20.000
    düğün+müzik+süsleme 150 kişilik 63.000
    fotoğraf 9.000
    araba süsleme 600
  • bekar bir avukat olarak sayısız boşanmış çiftin davalarını gördüm. ama hepsiyle alakam profesyonel seviyede olduğu için bazı şeyleri şimdi soracağım şekilde açık açık soramıyorum malumunuz.

o yüzden bu sene evlenen ya da evlenecek olanlara ciddili bir sorum var.

yahu aranızda kimse mi ayrı evde yaşamıyor da sıfırdan ev düzüyorsunuz. hepiniz mi 30unuza kadar ana-baba evinde kaldınız.

hiç fakir-fukarayız, mecburuz edebiyatı falan yapmayın, düğüne 300bin 500bin bayılıyorsunuz, evlenmeye 500bin lira harcayıp fakirim diyen insan fakir değil görgüsüzdür.

lan ben bugün evlenmeye kalksam, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, televizyon, tabak çanak tencere, halı, çarşaf, havlu, dolap, perde falan var hepsi zaten. hadi koltuklarım falan cidden eski; koltuk alsam, bir de yalnız yaşadığımdan yemek masam yok masa alsam bitecek lan ev alışverişim.

ha yok sizin karşınızdaki insan "ben hepsini sıfır ve pahalı marka istiyorum" diyip senelerce sırtınıza borç yükleyen biriyse, valla hakediyosunuz karşınızdaki insanı. öylesi lazım size. boşanırken gelirsiniz, bi de bana para ödemek zorunda kalırsınız kusura bakmayın. hiç öyle taksit ödüyomuş yazık falan demem peşin alırım, biz de ev geçindiriyoruz.

ha yok ana baba evinde yaşıyorsanız bu yaşınıza kadar ve para biriktiremediyseniz o zaten sizin öküzlüğünüz, kusura bakmayın. "durumumuz kötü mecbur ana baba ile kaldık" demeyin 500 bin veriyorsunuz lan düğüne, oha.
  • başlıkta da örnekleri verilmiş ama şuan belediye nikâh salonundaki düğün için toplam maliyet 350-1000 tl arasında. geriye kalan 350-400 binlik maliyet görgüsüzlük maliyetidir.

yazılacak çok şey varda, aslında yazılacak hiçbir şey yok.
  • 2021 temmuz tarihinde nişandan düğüne kadar toplamda 200 bin türk lirasına mal olan cemiyetimizi aynı şekilde şimdi yapmaya kalksak 630 bin tl gibi bir rakama tekabül ediyor
  • boşanmamak için bir sebep daha.
  • (bkz: #145737839)

nick ile uyumuna hayran kaldım.
hesabın var mı? giriş yap