• tsk topçularının , hizbullah militanlarının da olduğu nubbul ve zahra beldelerini vurduğu haberleri geliyor. nubbul ve afrin arasındaki bölgede suriye-hizbullah güçleri ile tsk güçleri arasında çatışmalar var
    kaynak: https://syria.liveuamap.com/…the-government-targets

edit: uçaklarımız saldırıyor şu ana kadar 6 suriye askerinin öldüğü bilgisi gelidi

edit: saldırı sonucu bundan sonra türkiye ile esad’ın barışma ihtimalı çok zor , iki güçten biri suriyeden gidecek , bu ya biz olacağız ya da esad !

edit:haberlerin tümü doğrudur arkadaşlar ! yalan cart curt diyenlere aldanmayın!!

edit: yüce türk askerinin canı söz konusuyken,burada yalan haber paylaşacak değilim , trollük suçlaması yapanlara bu lafı aynen iade ediyorum ! bölgedeki gerçekleri sözlükte paylaşmak birilerini rahatsız ediyor !

edit: terbiyesiz bir arkadaş bana hakaret etmiş ve “o ülke esad’a ait” demiş , ben burada o ülke esad’a ait değil diye bir şey mi dedim ? yazılanları dikkatle okumak lazım, ben sadece durum analizi yaptım , bu kadar olaydan sonra devletimiz ile esad’ın barışma ihtimali çok zor dedim ! elbette isterim ki bölgede türkiye,suriye,iran birlikte hareket etsin ama sahadaki görüntü bunun tam tersi !
  • iran amerikadan korkmaz çünkü keskin sınırlar vardır iran rusyadan korkmaz çünkü daimi müttefikidir iran suudilerden korkmaz çünkü sürekli alev almayan bir kovılcım halinde sürtüşmektedir ama iran türkiyeden korkar çünkü 500 yıllık denge bir bozulursa ikisinden biri diğerinin içinden geçer .
  • ne renkli coğrafya lan bir giriyorsun her ideolojiden adamla çatışıyorsun.

counter strike serverı gibi şerefsizim.
  • hhahahahahahah :) 2 üstteki yazar arkadaş iran türkiyeden korkar demiş. hocam alay mı geçiyorsunuz bunlar abd'den korkmuyor türkiyeden mi korkacak ? devletimi ülkemizi küçümsemiyorum tabi ama iran lan bu eskiden olsa tamam ama şu anki iran ile bugünkü türkiyeyi karşılaştırmak bile komik. bir de ciddi ciddi yazmış ya. neyse bu arkadaşı ciddiye almayalım da ufak bir çatışma olur çok çok devamının olacağını sanmıyorum.
    edit: bre gerizekalılar siz iran'ı sadece iran mı sanıyorsunuz ? rusya bu adamların en önemli müttefiği çin'den bahsetmiyorum bile. ya ben kime laf anlatıyorsam evet beyler tamam susun telsizleri kapatın iran'a haydi gazanız mübarek ola!
  • iran türkiyeden korkar diyen milliyetçi çomarları ortaya çıkartan başlık. he bir tek türk askerleri ölüme gider, evet bir tek türk askerleri "bizleri beklemeyin" der. şu salak yazıları yazmadan keşke biraz suriye iç savaş tarihini inceleseniz. yüzlerce iranlı milis suriyede can verdi yahu.
  • dünyanın en büyük 8. askeri gücü olan türkiye'yi endonezya, polonya, tayland'dan sonra 21. sırada gelen iran'dan güçsüz görenleri de gördük ya daha da gam yemeyiz.

o nükleeri de adamın bir tarafına sokarlar.

https://www.globalfirepower.com/…ntries-listing.asp
  • idlib'te kontrol noktalari kurulmaya basladigindan beri ara ara yasanan gerginliklerden birisi. ne resmi makamlar ne de medya ciddi bir bicimde egilmiyor niyeyse bunlara. sag olsun sozlukte komutanlarimiz var da onlardan yorum alabiliyoruz. bir de sozlesmis gibi hep aksam/gece saatlerinde oluyor dikkat ettiyseniz.
  • son zamanlarda ülke gündemine hakim aşırı gaz söylem sözlükteki her başlıkta kendini gösteriyor. kahvehane muhabbeti ile iranı sikeriz veya iran bizi siker atar vs demeyeceğim. farazi konularda uzun uzadıya konuşmaya gerek yok.

diyeceğim sadece şu: türkler ölüme gider farklıdır diyen arkadaş iran ırak savaşındaki iranlı milislerin insan seli hücumlarını ve nasıl güdülendiklerini biraz incelesin. iranlılar nereye nasıl gidiyorlarmış görmüş olur.
hesabın var mı? giriş yap