• hayatin ba$ladigi ya$tir. bu sebepten 22 ya$indan once ya$anan yillar hayatin parcasi kabul edilmez. bu yillar hakkinda pi$manlik sarfetmek ya da duygusal olmak imkansizdir. bu ya$tan once bir a$k da ya$amak mumkun degildir malesef. bunlari biliyorum cunku kanunlari biliyorum. teyzem de 22 ya$indaydi ve a$k ya$amadi ve pi$manlik duymadi. unlu yahudi yazar geroge sirozki 22 ya$indaydi ve bir hafta icinde bilinmeyen sebeplerden öldü. michael jackson unlu bir $arkiciydi ve 22 ya$inda beyazla$ti. bunlar malesef gercek ve dogru.

22 ya$indan oncesi hakkinda tek laf eden yapmacik kurgucuk kargacik burgaciktir.
  • tadından yenmeyecek, enfes ötesi bir gece şarkısı. kimsenin yazmamış olmasına inanamıyorum.

http://www.youtube.com/…v=urbewj4v12y&feature=share

eğer şarkı eski yaşanmışlıklarınızdan bir şeyler hatırlatırsa, işte o zaman hapı yutarsınız. katiliniz olur, cinayet silahı olur. kendi gözyaşınızda boğar sizi :/

ha bir de, bana ur so gay'in akutik versiyonunu hatırlatıyor hafiften`:)unutmadan;sözlerini de yazayım tam olsun`

aşkım inceciksin biraz daha sevsem öleceksin
    sanırsın bu güneşlerde yanmadan büyüyeceksin
    aşkım tazeciksin gözlerinde parlak hevesin
    bilmezsin daha yirmi ikinde yaktığım ellerimsin

ama yakma artık yakma nolur yakma
    yakma nolur yakma artık yakma nolur yakma

aşkım inceciksin biraz daha sevsem öleceksin...
  • adı her ne kadar 22 olsa da, aslında 30' larına yaklaşan kadınların * neler hissettiklerini çok güzel bir şekilde ifade eden lily allen şarkısı. evet şarkı eğlendirici, sözleri can acıtıcıdır ama bir o kadar da gerçektir.

en vurucu kısmı ise ;

it's sad but it's true how society says
    her life is already over
    there's nothing to do and there's nothing to say
    til the man of her dreams comes along picks her up and puts her over his shoulder
    it seems so unlikely in this day and age

şeklindeki nakaratında gizlidir.

otuzlarınıza yaklaştığınızda, etrafınızdakiler senin karta kaçtığını düşünürken, umudunuzu yitirmiş görünseniz dahi başınızı omzuna yaslamak istediğin bir erkeği, aslında onda bulacağına inandığın huzuru hala arar durursun .
  • ne küçüksünüzdür ne büyük, ne tecrübesizsinizdir ne çakal, en deli yaştır, en yaşanılası.*
  • sadece ilk cumlesini anlayanlari cok komik duruma dusuren bir sarkiymis bu. "when she was 22 the future looked bright"i anlayip guluyorlar paylasiyorlar falan kizlar kendi aralarinda. devaminda

she's got an alright job but it's not a career
    wherever she thinks about it, it brings her to tears
    cause all she wants is a boyfriend
    she gets one-night stands
    she's thinking how did i get here
    i'm doing all that i can

dendigini anlamiyorlar sanirim. uzucu ve komik.
  • bir gece şarkısı.

o kadar cok dinledim ki 22 yasindaki insanlara ilgim artti.

(bkz: yalnızlık)
  • 7 ye bolundugunde pi sayisina yaklasik bir sayi veriyor
  • tarot kartlarının sayısı olması itibariyle mistik bir önem taşıyan sayı.
  • insanın içinde bulunup bulunabileceği en karaktersiz yaş. o kadar kötü duruyo ki, bir sene daha yirmi biri yaşama isteği uyandırıyo. böyle insanlık tarihinden yok olsun istiyorum. artık yirmi iki yaşına giren, yirmi bir yaş on üç aylığım desin istiyorum. şekilsiz. yirmiiki. peh.
  • sözlükte bulunmayan entry no'sudur.

(bkz: #22)
hesabın var mı? giriş yap