• ne sayı açıklıyorsa yanına bir adet sıfır koyuverin, vaka sayısına "yaklaşın".

daha bunun saatlerce sıra bekleyip test olamayanları, hastaneye yatış için 57. sırada bekleyenleri falan var.
  • bakana göre; semptomu olmayan evdeki kişiler bu sayıya dahil değildir. bilmeyenler için; "semptomu olmayan evdeki kişi" nedir onu da ben açıklayayım..

5 farklı ilaç verilen, her gün 1 tane olmak üzere 10 defa göbekten iğne olan, tek bir ilaçtan günde 16 tablet olmak üzere, günlük en az 20 tablet ilaç içen kişi..

gördüğünüz gibi bu kişilerin hasta sayılmaması son derece doğaldır, sonuçta hangimiz her gün iğne olup günde 20 tane ilaç içmiyoruz ki?
  • tam bir kaos.

şu kısacık ömrümüze bu kaos’un denk gelmesi çok talihsiz. yitip giden maskeli mesafeli selamsız sabahsız günler, aylar.

kaç bayramdır annemin babamın elini öpemiyorum, bu durum artık yaşamı sorgulatır bir hal aldı. ve ben artık maske takmak istemiyorum...
  • 10 ile çarpmayıp 8 ile çarpabilirsiniz. ekrem denklemi sen nelere kadirsin.

edit: korkutan sayılar, kimse çabalamıyor.
  • sorumlusu daha dün "kontrol altına aldık, sıkıntı yok" diyen kişidir!

gözünüze uyku girmesin !!!
  • 60170 hasta demek yine fazla git gide artıyor bu melet şey..
  • bir iki gün daha böyle artar, sonra sayılar düşmeye başlar. çünkü aldıkları önlemler güya işe yarar, bakın vaka sayımız düştü derler.

umarım aldıkları önlemler işe yarar, neyse hiç bir şey yapmamalarından iyidir gene de.
  • kimsede demiyorki türk halkının sorumsuzluğundan olay buralara geldi ha koca bıyık ha koca bıyık ayıptır adam ülke sınırları içerisinde işinin hakkını veren ender insanlardan biri.
  • avmde yerlerde yuvarlananlar evlerine zincirlenmedikçe bu sayılari çoook ararız.
hesabın var mı? giriş yap