• size bir soru soracağım.

ben bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak vergimi ödedim, trafik kurallarına uydum ama seçim var diye vergi borçları silindi, trafik kurallarına uymayanlar ise adeta ödüllendirildi.

ben enayi miyim
  • aynen devam. benim gibi vergisini, cezasını, faturasını falan zamanında ödeyen kerizler de böyle gelip, iki laf soksun da rahatlasın böyle ortamlarda.
  • ulan iyi ki arabanın mtvlerini ödememişim. hepsini sildi reis. allah razı olsun. ama oy moy yok reise*
  • vergi devlete değil, insanlara karşı olan bir borç değil midir ? bugün bir apartman yöneticisi aidatı ödemeyen kişilerin aidat borçlarını silebilir mi ? silmesi adil olur mu ?

not : işin cidden hukuki kısmını merak ediyorum. bilgili biri varsa yazarsa eklerim
  • vergisini zamanında ödeyen vatandaşa ceza. böyle seçim kazanacaksanız , çıktığınız yere kadar yolunuz var.
  • o kadar fakir veya kayıtdışı bir hayatın olacak ki vergi borcun bile en fazla 2bin tl olacak!

bu ülkede bu tanıma giren milyonlarca seçmen var.
  • akp, her vergisini zamanında ödeyen ve trafik cezası yememiş dürüst vatandaşları yine cezalandırmıştır. bu ülkede illegal olan herkes kazanıyor

en haksız borç olan gss neden silinmiyor veya kaldırılmıyor?

gss borcu çıkarılanların tek suçu bir iş bulamamak, çalışamamak.
  • ülkede borcunu ödeyene gerizekalı muamelesi yapıldığını gösteren durumlardan biridir.
  • hepinizin sorusuna cevap veriyorum.
    1-cumhurbaşkanı tv de açıkladı diye birden şak diye borçlarınız silinmez.
    2-torba yasa geçip muhtemelen şubat ortası gibi detayları açıklanacaktır. vergi dairelerine giderek form dolduracak yapılandırma ve ceza silimi için başvuracaksınız :)
  • vergi affı.. kyk affı.. mahkum affı.. trafik affı.. imar affı.. birikmiş fatura affı.. affedilecek bişeyim olmadığı için devletimizden özür diliyorum, harbiden büyük ayıp ediyoz..
hesabın var mı? giriş yap