• aşı olmayan avm'ye giremez desen bütün algoritması çökecek topluluk
  • hepsi aşı karşıtı olmayan vatandaşlardır. bir tanesi eşim mesela. hamile olduğu için doktorumuz (o da aşı karşıtı değil) olmamasını önerdi. biz de yaptırmadık.

edit: çok sayıda mesaj geldi. öncelikle zaman ayırıp bilgilendiren herkese teşekkürler. ben de biraz eksik ifade etmişim. doktorumuz yaklaşık 1 ay önce hamilelerde aşı konusunda genelde olumlu ama farklı görüşler olduğunu ifade edip kendisinin gönül rahatlığıyla öneremediğini söyleyip biraz daha beklememizi tavsiye etti. bize özel bir durum olabilir. lütfen kendi doktorunuza danışıp ona göre karar verin. biz de tekrar danışacağız eşimle.
  • hastalığı atlatalı 3 ay olmadığı için randevu alamayan binlerce kişi var.sallarken biraz dikkatli olalım.
  • sikik covid aşı muhabbetinize sokayım, bunu gündem yapacağınıza elini kolu sallayarak gelen, kızamık aşısı bile bulunmayan mültecileri gündem yapsanıza?

covid mi daha tehlikeli ülkenin demografik yapısı mı?
  • demin bir tane aşı karşıtı dm den yazdı, yarım saatten fazla açıkladım, sorduğu sorulara tıbbi karşılığı olan cevaplar verdim. yeter dedim, biraz da sen söyle, neden aşı olmak istemiyosun aşı ne yapar? ikna et beni. abartmıyorum bana söylediği ilk şey şu; belki bu en uçuğu sen de buna güleceksin ama zombi bile olabilirsin dedi. evet bunu dedi. * ya bunlara efor kaybetmek imkansız, mankurtlaşma mevcut. isteyen aşı olmalı, ama olmayan toplu kapalı alanlara girmemeli bu kadar basit. aşısız enayiler kendi aralarında orta ölçekli bir salgın ekosistemi başlatır özel bir yasak getirilmezse.
  • benim annem gibi hastalığı sebebiyle aşı olmayanlar da var lütfen dikkatli sallayın.
  • ıki doz sinovac olanlardan ne istiyorsunuz sayin sozluk ahalisi?
    vakti zamaninda, ocak ayi ortasinda saglik bakani elinde biontec yokken sinovac harika, sinovac muhtesem dedi, gittik olduk.
    simdi de sinovac yeterli degil diyor, kimse kusura bakmasin. ulke politikasi yuzunden denek olamam.
  • hadi korkanı falan bir derece anlamaya çalışıyorum ama bunların aralarında yerli milli boğaz spreyini ve aşıyı bekleyenler var ki onlar tam falakaya yatırmalık.
  • karpuzu bile seçerken market görevlisinden veya manavdan yardım isteyen bir milletin asgari 6 yıl eğitim gerektiren bir dalda ahkam kesebiliyor olması ve bunu da işi bilenlerden daha büyük bir özgüvenle yapabilmeleri ayrı bir inceleme konusu olsa gerek..
    bu kadar kara cahilin bu yaşa kadar gelmesi de maharet!
    geçen sordum birisine ‘hekim misiniz?’ diye ‘yok ama araştırıyorum’ dedi. bu kadar araştırmacımız var da neden dünyaya bir icat armağan edemiyoruz?
  • aşısızlar için yasaklar ve dolaylı sonucunda cezalar konunca seve seve aşı olacak yurttaşlardır.bi de onlar yüzünden okulumuzdan işimizden olacak değiliz artık yeter.

edit: arkadaşlar elbetteki yasak kötü bir şey fakat sırf bazı insanların tercihleri yüzünden onların bulaş ve ölüm riski yüksek diye herkese yeniden kapanmalar saat kısıtlamaları gelse iyi mi olacak ne istiyorsunuz anlamadım ki
hesabın var mı? giriş yap