• hanımla afet toplanma alanına koştuk, iki gömlek aldık eve geri dönüyoruz. kahve dükkanları bile açmışlar. müthiş!
  • hayvan gibi sallandık. çalıştığım şirketteki tüm departmanlar sokağa çıktı, yalnız içinde bulunduğum departman ofiste kaldı.

neden mi?

çünkü yöneticimiz dışarı çıkanların işten kaytarmak için durumu abarttıklarını söyledi.

kendisi los angeles'da her gün sallanırmış.

ölmeyeceğimiz varsa bile kapitalizm yüzünden ölebiliriz.

edit: https://twitter.com/…tatus/1177248382718545921?s=21

edit2: bugün 2 ay önce iznini aldığım tatilin dönüşünde, tatile gittiğim için işten çıkarıldım. bu kararı alan ve yukarıda bahsettiğim kişi, protel bilgisayar a.ş’de, pazarlama müdürü olan k.ö’dür.
  • sizin alacağınız önlemlerin allah belasını versin. 5 saniye süren 5.7 şiddetinde bi deprem oldu, ne internet çalışıyor, ne telefonlar.
  • okullar valilik tarafından tatil edilmiş...

buradan çok net söylüyorum. götüm gibi iş yapıyorsunuz. iş bilmezsiniz ve hiçbir şekilde hiçbir planınız yok... lan gerizekalılar! o evlerine gönderdiğiniz çocukların evlerinin çok büyük bir çoğunluğu depreme dayanıksız, kötü yapılar...

oysa okullar uzunca bir süredir güçlendiriliyor, yeniden depreme dayanıklı yapılıyor ve nispeten güvenli binalar. yapmanız gereken yavrucakları geniş okul bahçesinde tutarak serbest zamanda rahatlamalarını sağlamak. mal gibi ne olduğu belli olmayan evlerine göndermek değil. devlet vatandaşlarını eve göndererek sorumluluktan kaçamaz. banane benim kurumumda benim binamda ölmesinler de nerede ne bok olursa olsun gibi bir yaklaşım güdemez!

beyniniz yok! yemin ederim kedi taşağı kadar beyniniz yok!

edit: özel mesajla bu entry itiraz edenlere bakıyorum onlarca mesaj geldi, alayı öğretmen... yok efendim çocukları tutmak zormuş da, başlarına gelecek varsa gelirmiş de zart zurt... bakın ben yüksek mühendisim ve bu okulların yeniden yapım ve güçlendirme projeleri kapsamında onlarca okulda çalıştım. gayet eminim okulların konutlara göre çok daha güvenli olduğundan... depremden sonra çocukların evde daha fazla zaman geçirmesini 1 dakika bile olsa tercih edemezsiniz. bu çok basit çok ortada bir denklem... emin olun yarın büyük bir depremde ülkenin umudu olacak 100 binlerce çocuk üç beş öğretmenin eve iki saat erken gidelim de kafa dinleyelim hesabından önemli... bekleyeceksiniz lan çocukların başında, eşek gibi bekleyeceksiniz böyle major bir problemde... vah benim ülkeme, vah benim çocuklarıma ki sizin gibi sığırların eline kalmış... çok net söylüyorum lütfen hiçbir öğretmen bu entry ile ilgili olarak "ama öyle değil" demek için bana yazmasın..
  • milyonlarca liralık reklamlar yaparak orda da çekeriz burda da çekeriz diyen operatörlerin nasıl sıçtığını hep beraber gördük.

bir şeyimiz de adam akıllı olsun be arkadaş!
  • ulan bütün toplanma alanlarını parsel parsel sattınız orospu çocukları.. binaların arasında ölmeyi bekliyoruz resmen..!
  • kardeşim anneme ve babama ulaşamadı diye hüngür hüngür ağlıyor, bu sikik siyasal islamcılar hala “ateist/dindar” muhabbeti peşinde.

bu yarrak kafalıların verdiği oylarla seçilen hükümet 17 yıldır istanbul’u depreme hazırlayamamış, toplanma alanları avm yapılmış, deprem paraları hiç edilmiş, yarrak kafalı hala “imana gelme” muhabbeti yapıyor.

bunlarınki kadar yüzsüz ve iğrenç bir ideoloji olamaz. siktiniz attınız ülkeyi!
  • 99 depreminde geçici gelip, kalıcı olan "özel iletişim vergisi"den bugüne kadar 64 milyar liraya yakın para toplanmıştır.

bu entry de burada dursun..
  • depremden sonra hemen en yakınımızdaki toplanma alanına geldik. biraz mağazalara bakındık, lattemizi içtik. çok güzel toplanma alanı yapmışlar tebrik ederim.
  • 5 küsürlük bir deprem oldu, yatağa mahkum anneme, 30 katlı binanın tepesindeki kayınpederime telefonla ulaşamıyorum. sizin 20 yılda altyapısını, üstyapısını adam edemediğiniz şehir hepimizin mezarı olacak. topladığınız ötv'leri yemek nasip olmasın size.
hesabın var mı? giriş yap