• yetimin hakkını yedirmeyeceği sözü verdiğini belirten ancak mahkeme onaylı diploma hırsızlığı ile tanınan ve akp tarafından sayısız makama haksız yere yerleştirilen hamza yerlikaya'nın tweetidir.

''bendeki de merak sanırsam herkeste vardır.
    hesabı kim ödedi?
    hesap ne kadar tuttu?
    fatura kim adına kesildi?
    şahsi mi yoksa belediyeye mi fatura edildi?''

link

hamza hesap soruyor arkadaşlar. hamza utanmıyor arkadaşlar. hamza'da arlanmanın zerresi yok arkadaşlar. hamza'nın diploması sahte arkadaşlar. hamza hiç değişmiyor arkadaşlar.
  • mesleği güreşmek olan kişi, banka yönetim kuruluna atansın. bunun yanında doğru dürüst diploması bile olmadan danışman vs adı altında dünyanın vergisini hiç etsin.

sonra da kendince hesap soruyormuş muş, bende böyle imkân bulsam ben de hesap sorarım, miss gibi.

edit: diploma konusunu da eklememi hatırlatan @call me daddy e teşekkürler.
  • lise diploması bile şaibeli iken vakıf bank yönetim kuruluna dolgun maaşla atanan şahsın laflarıdır.
  • gerçek “hesap” sormak bu değil.
  • akp'ye yaslanınca sırtının yere gelmeyeceğini sanan güreşçiden diploması kadar gerçek bir "hak arayışı".
  • peki biz de soralım madem. hazır mıyız?

sahte diploma ile hak ettiğin ve yararlandığın kazanımları geri iade ettin mi?
    hakkın ve yetkinliğin olmadığı halde atandığın vakıfbank yönetim kurulundan aldığın maaşları iade ettin mi?
    aynı anda hem cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı hem de bakan yardımcılığı yaparak aldığın çift maaşları ne yaptın? hangilerini iade ettin?
  • gun gelip devran donunce, hukuk yoluyla hesap nasil sorulur ogrenir.
  • kendisine tavsiyem sorularını kendi partisinden başka birine iletmesi ve ilettiği kişiden bu soruları sorması için ricada bulunması.

yani düşünsenize, caner erkin gelip ''abi x kişi çok orta kesiyor ya, her gördüğü yerden orta kesmeye çalışıp atağı öldürüyor.'' diye isyan ediyor:d cevabınız ne olurdu? aynı durum.
  • ne yani adamlar bunun polemiğini yapmadan bırakacaktı mı sanki? gözlerini dört açmış adamlar bir hata bekliyor. sadece bugün onlarca kanalda imamoğlu ve yemek olayı hakkında yayın vardı aynı anda. böyle saçma sapan kozlar verirseniz olacağı bu. bayağı bir götürür bu olay onları, bizde böyle izleriz kahvelerde sokak röportajlarında tekrarını geniş özetini.
  • vallahi biz de çok şey merak ediyoruz da soramıyoruz bile hamza, mesela;

1. sahte diploma nasıl alınır?
    2. nasıl bu kadar azimle yanlanır?
    3. vakıfbank'ta durumlar nasıl?

hesap sormak her vatandaşın hakkı olmalı da, bunu senin sorman çok saçma. çünkü sen hesap soracak değil, sorulacak adamsın.
hesabın var mı? giriş yap