• 15 temmuz şehitler köprüsü'nü de kapsayan çalışma. iki köprüyü aynı anda bakıma sokan bu zihniyet, istanbul trafiğini çözebileceğini iddia ediyordu bir de...

edit: bu iş iyice çığırından çıkmaya başladı. kavacık’tan mecidiyeköy’e giden otobüsler seferlerini art arda iptal etmeye başladı. kavacık köprüsü durağından geçen otobüsler durağa gitmek için yan yola girmesi gerekirken girmiyorlar. çünkü o yoldan çıkış çok zor oluyor. insanlar tem yoluna atlayıp öyle otobüse biniyor. ayrıca bir tanıdığım 2-3 gün önce gece avrasya tüneli’nden geçmiş. bir şerit kapalıymış ve hız sınırını 30’a düşürmüşler. bakın bu insanlar bari gece rahat etsin, bi salın bizi artık...

sefer iptal eden otobüs 1, 2
  • seçimin ertesi duyurulması tesadüf mü? şu olayda art niyetten başka bir şey göremiyorum. 50 gün sürecek ve iki köprüyü kapsıyor. zalimlikten başka bir şey değil. daha 2017 yazında köprüde aylarca çalışma yaptılar. zırt pırt ne çalışması bu. bir de dalga geçer gibi sürücülerden anlayış bekliyoruz ve alterntif yolları kullanmalarını istiyoruz demişler. ulan alternatif tek yol üçüncü köprü, onun da geçiş ücreti ebesinin nikahını bulmuş onu geçtim rotayı yüz km uzatıyor. diğer alternatif yol ise arabayı boğazın serin sularına sürmek. dalga mı geçiyorsunuz?
  • (bkz: yarra yering)

açık bir şekilde 23 haziran seçimlerinin bedelini ödettiriyorlar halka.

ayrıca baktılar 3. köprüden geçen yok zarar ediyor, iki köprüyü bakıma alıp oraya yönlendiriyorlar insanları.

yapacak birşey yok yüzerek geçeceğiz artık boğazı.
  • gün yüzü görmeyelim hiç olur mu sayın karayolları?
    okullar kapandı, seçimler bitti, biraz rahatlarız diye düşünürken ağzımıza sıçan karar.

ne olursa olsun istanbul gibi nüfusu 20 milyona dayanmış bir şehirde 51 gün boyunca iki köprüdeki trafiği durma noktasına getiremezsiniz. sadece gece çalışması yapılsın 102 gün sürsün. bu ne saçmalık.
  • gelince yaz ayları, gevşer köprü yayları
  • bu kadar önemli bir başlığa neden önem verilmez anlamak mümkün değil
  • ayrıca (bkz: boğaz köprülerine ek şerit) uygulamasının mutlaka uygulanması gerekli.
  • 5 sene daha sizi çekeceğimize, 50 gün daha trafik çekeriz sıkıntı değil.
  • 2017’deki iki ay suren bakim calismalari sirasinda zamanin ulastirma bakani bu calismanin cok kapsamli oldugunu ve gelecek yillardaki calismalarin bir iki aksam icinde tamamlanacagini soylemisti. balik hafizalilar icin kaynagi asagiya birakiyorum:

sabah gazetesi linki

simdi secimlerin hemen akabininde bir karar aliniyor ve vatandasa cile cektirme amaci guduluyor. sucu da istanbul belediyesine atarsin tabi kim bilecek. ıstanbul’a hizmet israf degildir diye panpartlar astiracaginiza keske sozunuzun arkasinda dursaydiniz da zamaninda dogru duzgun bakim yapsaydiniz.

edit: bazi arkadaslardan mesaj geldi yukaridaki haber fsm, bu seneki calisma fsm diye. fakat, haber guncellendi ve bu seneki calismalar da iki kopruyu birden kapsayacak gibi duruyor. dolayisiyla modlarin basligi degistirmesi gerekmekte sanirim.
  • üsküdar'dan haftanın altı günü kavacık'a giden biriyim.
    kabus gibi.

bana yeniden motosiklet al diyor devlet.
    epeydir mont, kask bana bakıyor ben de onlara bakıyordum.
hesabın var mı? giriş yap