• akp'li ve eski zaman gazetesi yazarı ibrahim kalın'ın ağır saçmaladığı eylemidir.

ibrahim bey ülkenin kronik sorunları yerine diyanet'in zırvalarını onaylamak için saçmalamış. ülkede rüşvetçiler, yolsuzlukçular yetim hakkını çatır çatır yerken kendisi deizmle mücadele etmeyi tercih ediyor.

“deizm araya bir kategori koyuyor. tanrıya inanıyorum ama onun dedikleri doğrudan beni ilgilendirmiyor. bu aklen de tutarsız bir şey, kalben de yanlış bir şey…”

link
  • mahalle yanarken deizm'le uğraşan bir akp'linin eylemidir.

zaten ibrahim hiçbir zaman ülkedeki yolsuzluk, rüşvet, şantaj gibi olaylarla ilgilenmemiştir. lafı eğer büker, entel görünmeye çalışır.
  • dinimi ne senin aklına ne de kalbine soruyorum günahkar adam. din insanla inandığı tanrı arasındadır. müslümanlığın en güzel tarafı da budur. ruhban sınıfı yoktur.

ben kendi tanrımla konuşurum, karışmak senin ne haddine.

edit ve not: pastafaryanist bir birey...
  • aklen tutarsız, kalben yanlış olan bir şey arıyorsanız cevap çok yakınınızda kalın bey.

(bkz: siyasal islam)

t: müslümalık dışında bütün inançları lanetlemeyi kendine görev edinmiş sözde hoşgörü dini mensubu birinin deizmin ne olduğunu bile iki satır okuyup araştırmadan ortaya attığı saçmalıklardır.

edit: nickini vermeyeceğim belli ki dindar bir kardeşimizden söyle bir mesaj aldım.

"sekülerlere elbet zorbalık yapılıyordur ama sekülerlerin müslümanlara yaptığı zorbalığın boyutlarıyla kıyaslanamaz bence. yani bize öyle bir zulüm yapıldı ki size yapılanları görünce "pehhh o da zorbalık mı" diyor olabiliriz bence :)"

bu aramızdaki farkı çok iyi özetliyor. biz ne rövanş almak ne de acı yarıştırmanın peşindeyiz. siz ise hayata safi bu perspektiften bakıyorsunuz. içinizdeki suçlular evet bir bir yargılanacak ama sırf dindar olduğu için kimseden intikam almaya kalkacak değiliz.

kimse bu ülkede başörtülü kadınlar mağdur olmadı demiyor. sizin derdiniz o kadınların hakkını savunmak falan değil. zira kadınları toplumsal hayatta görmek istediğiniz yeri gayet iyi biliyoruz.

bir otele kilitlenip yakılmak, gencecik yaşta sokak ortasında yobazların katline kurban gitmek gibi şeylere "pehhh o da zorbalık mı" diyorsanız ne vicdan ne de başka bir insani değeri ağzınıza almaya hakkınız yok.
    sizin demokrasiden de özgürlükten de ne anladığınızı 20 yılda çok iyi öğrendik. gidin bu hikayelerle kendi yakın çevrenizi kandırın. biz dayanışmaya gönül veren başörtülü kadınların özgürlüğünü de savunuruz. islamofaşist e*keklere kalmadı o kadınları savunmak.
  • ibrahim kalın'ın deizm hakkinda hiç bir bilgisi olmayan kör cahil olmasi durumudur.

evet bizim oralarda bilgisi olmadığı konu hakkında konuşan kişilere kör cahil derler.
  • "tanrıya inanıyorum ama onun dedikleri doğrudan beni ilgilendirmiyor" tanımlaması ilginç.

sanırım rakip geliyor diye endişe ediyorlar, malum bunlar müslüman ama içki komisyonculuğundan hak yemeye her yol var.
  • kalben nasıl yanlış oluyor? cidden soruyorum kalben yanlış demek için kriter nedir?

ülkede ekonomik kriz varken, yolsuzluk iddialarıyla gündem sarsılırken gereksiz açıklamalar. gündem böyle değişmez.
  • oldu olacak kalbimizden geçene de ceza verin rahatlayalım denilecek açıklamadır. kalben de yanlışmış, buna nasıl karar veriyorsunuz acaba, khk ile mi?
  • ibrahim kalın' ı tanıyan insanlar bu cümleleri neden kurmak zorunda olduğunu anlayacaktır.
  • peki liyakatsizlik, yobazlık, yarı cahillik. yürü git ulan, terbiyesiz rantçı, sana ne milletin dininden. ayrıca kalbine de stent tak zoruna gittiyse.
hesabın var mı? giriş yap