• man adası'nda açılan, 1 sterlinlik şirkete, ziya ilgen (enişte), osman kefenci, mustafa gündoğan (eski özel kalem müdürü), ahmet burak erdoğan (oğul), tarafından, 10 milyonlarca dolarlık para transferi yapıldığını kanıtlayan belgeleri açıklamıştır. ilgili swift ve banka dekontu belgelerini de göstermiştir. tek kelimeyle helal olsun. şu an türkiye'de değil de, dünyanın başka herhangi bir bölgesinde yaşıyor olsaydık, gün bitmeden hükümetin istifasına şahit olurduk. ne olursa olsun, bugün tarihi bir gün. 28 kasım 2017'yi bir kenara yazın.

edit: link eklemesi.
    http://www.hurriyet.com.tr/…erdogana-cevap-40660896
  • sanırım kimse trt'den takip etmiyor :)
    geliyoruz şimdi kutuyu açmaya dediği saniye trt yayini kesti.

ulan acınacak haldesin trt cidden acınacak haldesin.
  • kürsüye çıktı kemal abi; hadi bi dönemeç olsun.

özet geçilecek:
    1- tahir elçiye bir paragraf ayrıldı. failin hala bulunamamasından dem vuruldu.
    2- chp'li belediyelerin(muratpaşa vb.) sorunlarına değinildi.
    3- asgari ücreti biz önerdik ve oldu. kk: "biz söz verdik mi tutarız"
    4- tütün üreticisinin zor durumuna destek açıklaması.
    5- eğitim sistemi sorununa değinildi; değişen sistemler, öngörüsüz hükümet, özel okullara ayrılan para, yetersiz derslikler, atanamayan öğretmenler...
    6- kk: "ankaradaki beylerin çocukları vergi kaçırıyor, hepsini açıklayacağım hepsini."
    7- öğretmenlik meslek kanunu çıkaracağız, öğretmen maaşı artacak ve önemini koruyacağız. her 24 kasımda bir maaş ikramiye vereceğiz.
    8- kk: "para var tayyip bey binali bey. yurt dışı faiz lobisine veriyorsunuz da öğretmene, işçiye mi yok?"
    9- zaytunga atıf yapıldı hahaha :) faiz tatavası yapmayın indirecek de kaldıracak da hükümet değil mi, hükümet sizsiniz denildi.
    10- uyuşturucuya bulaşan çocuklar için önerge verilip akp'nin reddettiğine değinildi.
    11- bireysel silahlanmanın önlenmeyişi ve ilgili önergeyi akp'nin reddi.
    12- akp'lilerin çocuklarının yurtdışındaki vergi cennetlerindeki şirketleri için verilen önerge ve akp'nin reddi. (bkz: offshore)
    13- öğretmen, hemşire açığına değinildi. ama hükümetin atamadığından söz edildi.
    14- asgari ücretten vergi alınmasın. çiftçiye mazot ucuz verilsin.
    15- kadın haklarına vurgu. boşanma, fuhuş, cinsel istismar vakaları, kadına şiddet arttı.

16- şimdi kutuyu açalım:
    a- "yurtdışında aileden birilerinin paracıkları var mı diye sordum. cevap yok."
    b- "suriyelilere milyonlar harcadım dedin e hani aç bu suriyeliler. nerde 30 milyar dolar? gözlerinden öperek sorarım" (bkz: hahaha)
    c- "ispat et dedi, edelim. beni tanımıyor."
    sıdkı ayana ait 1 sterlinlik yurtdışında, man adası devletinde kurulan şirketten bahsediyor. sonra kasım öztaş'a devretmiş şirketi. "sıdkı ayan kim tanıyo musun, eminim tanıyorsun tayyip bey"

c1: 15.12.2011 şirkete tayyip beyin kardrşi 2.5 milyon yollamış.
    c2: 15.12.2011 ziya ilgen 1.5 milyon
    c3: 26.12.2011 osman ketenci 1.5 milyon
    c4: 26.12.2011 mustafa gündoğan 1.25 milyon
    c5: 27.12.2011 osman ketenci 1 milyon
    c6: 29.12. 2012 oğlu 1 milyon
    c7: 04.01.2012 diğer oğlan 1 milyon
    c8:...
    (arada 1 kişiyi kaçırdım)

bunların hepsinin swift mesajı var ve bunlar elimizde. ispat 1.

dekont da aldık. ispat 2.
    bankaların resmi kayıtlarını aldık.

kişisel not: mesaj ve dekontları da ekranda gösterdi.
    salondan tayyip istifa sesleri yükseldi ama bizim hırsız sevmeyen halk da ne tepki yaratır bilinmez.

17:kk: "ispatlayamazsan alçak diyordun, ispatladım alçak kim şimdi?"
    18: haksızlıklar karşısında susmayacağını tayyip beyin ülkeyi çıkmaza soktuğunu belirtti. tayyip istifa sloganlarıyla.
    19: herkese saygı sunulur ve oturum kapatılır :)

20 ve özetin özeti:
    - kılıçdaroğlunun ispatla mükellef olduğu paracıklar kanıtlandı(swiftler ve dekontlar). rte'nin istifası-cevabı bekleniyor.
    - suriyelilere harcandığı söylenen 30 milyar dolar soruldu?

sonuç: kk'nın ilk zamanlarını hatırlatan bir grup toplantısı oldu. böyle belgeleri ortaya çıkarması yandaş medya ve kulaklarını tıkayan halka rağmen olumluydu. istifayı bekliyoruz.

şirketimiz de şu: https://services.gov.im/…/viewcompany.iom?id=330812
  • belge, görüntü, ses kaydı vs. ne yayınlanırsa yayınlansın, hiçbir şey değişmeyecektir. sonuçta hepsi montaj ve dış güçlerin oyunu olacaktır. zaten cehape de; fetö'cüdür, dehaşkapece'cidir, pekaka'cıdır. aynı tas aynı hamam, canım memleketim dibe doğru hızla yol almaya devam edecektir.

edit: imla
  • bu mevzuyu bi de şöyle düşünün;
    kilicdaroglu cikiyor şak şak belgeleri çıkarıyor, sonra erdoğan “evet ispat etti, cumhurbaşkanlığından istifa ediyorum” diyormuş. rte’nin bu davranışıyla, ülke 150 yıl birden ileri gider şerefsizim. (bkz: swh)
  • ahmet şık'ın ne kadar haklı olduğunu gördüğümüz açıklamalardır.

ulan herifler resmen devlet yönetiyoruz ayağına mafya düzeni kurmuş. bir mafya örgütü tarafından yönetiliyoruz, inanılır gibi değil. suçları ortaya çıkınca da dış mihrak. parayı da dış mihraklar oraya yatırdı herhalde.

bu arada inanamayacaksınız ama bu belgeler chp'yi zor durumda bırakacak. kanallarda işte fetö-chp işbirliği diye duyuracaklar. yine bizimkiler fetöcü olacak. gurur, şahsiyet olmayınca böyle oluyor.
  • adam elinde belgeleri, dekontları sallıyor, hala ispat edemedi diyorlar. yer, kişi, tarih, rakam, swift kaydı veriyor ispat et diyorlar, belge gösteriyor ispat et diyorlar, gösteriyor ispat et diyorlar.

ne arsızmışsınız ya.
  • ohannes trt haber erdoğan'ın açıklamalarını tekrar yayınlıyor,bahçeli'ye geçti.lan olm sevmesen de adam ana muhalefet partisinin genel başkanı.nasıl bir göt korkusu bu canlı yayını kesebiliyorsun?
  • adam bayağılığa öyle alışmış ki, ne var bunda, parası olan şirkete yatırır, bu suç mu diyor,

tane tane anlatayım trol kardeşim,

1-efendin 25 yıl önce bir alyans gösterdi ve dedi ki; benim sahip olduğum tek şey şu alyans, bir gün duyarsanız benim zengin olduğumu, bilin ki haram yemişimdir.

2-o şirkete gönderilen paraların en azı 1 milyon dolar, 1 milyon dolar ne demek biliyor musun, senin trolluk maaşının 4 bin katı, 4 bin ay trollük yapsan gene kazanamazsın o parayı,

3-senden çalınıyor o paralar, benden çalınıyor, belki senden daha çok çalınıyor, benim kadar senin de endişelenmen lazım, ne yazık ki farkında değilsin
  • ahaber'in son dakikası
    "kemal kılıçdaroğlu iddialarını ispat edemedi, yurt dışında hesap iddiası asılsız"
    lan ne çabuk araştırdınız aslan parçaları sizi...
hesabın var mı? giriş yap