• warez ve hack sitelerine düşen bir başka devlet internet sitemizin veri tabanı. alelen satışı yapılmakta. vahim olan durum organ bağışçıların kimlik ve adres bilgilerinin de bu kayıtlarda apaçık ortada olması. sitenin reklamını yapmak istemediğimden kaynak olarak bir link bırakmıyorum. sadece siteden bir ss bırakacağım.

edit : hasta adlari kapatildi

edit : warez sitesindeki konudan referans alıp başlığı açmıştım. konu malum siteden uçurulmuş. site adresini paylaşmamamın sebebi reklamlarını yapmamaktı. daha önce çalınan birçok devlet sitelerini referans alarak hacklendiğini söyledim. ilk defa olan bir durum değil sonuçta. moderator arkadaşlar başlığı “iddası” olarak doğru şekilde değiştirmiş teşekkür ederim.

https://i.hizliresim.com/9hlwq7u.jpeg
  • bir gün bu hack olaylarında paylaşılan örnek görsellerde kendi bilgilerimi görmekten korkuyorum. bu sefer değil ancak bir gün olacak biliyorum.

hack doğru ise büyük ihtimalle dün sabah "çalışma hayatım" güncellemesi için saatlerce süren erişim problemi ile alakalı bir durumdur.
  • dejavu yaşatan olay.

(bkz: 3 nisan 2016 mernis hacklenme olayı)
  • cok ciddi soruyorum, (bkz: şaşırdık mı)?
  • kaç hacktarlık sitemiz kaldı, içinden geçilmeyen?

devletin orasına burasına ezberle mezun olup, torpille işe giren mühendisleri yerleştirirseniz bu son hep kaçınılmaz olmaya devam edecektir. yazık.
  • üstteki e-nabız açıklaması iken sızdığı iddia edilen bilgiler mernis gibi. eskisini iteliyor olabilirler ama her anlamda rezalet tabii.

gerçi boy/kilo da olduğuna göre yeni. sızmadık bir bmi değerimiz kalmıştı, o da oldu doğruysa.

edit: mernis değilmiş tamam* neyse eski randevu ve tanılar varsa bizim ülke standartlarında bile fiyasko olur. 600 dolar versin de biri bakalım. yok deyolla.
  • geçen aylarda tarım ve orman bakanlığının tüm verileri çalındı. hatta 3 hafta sistem geri yüklenemedi türkiye’de ciddi güvenlik açığı var. şu an tüm gıda denetim raporları tarla tapu kayıtları hayvan bilgileri gıda işletmelerinin verileri ilaç takip sistemi verileri hepsi çalınmış durumda.
  • gerçekten hacklenmiş midir yoksa satılmış mıdır diye düşünmeden edemiyor insan
  • içeriden biri bile sızdırıp satmış olabilir.
    ben bu ülkenin insanlarından herşeyi bekliyorum.

para için anasını avradını satacak milyonlar var bu ülkede aq.
  • kim bilir ne zaman ele ayağa düştü, şimdi satışı yapılınca öğrendik.
hesabın var mı? giriş yap