• bir soru.
    bir şeyler için (herhangi bir şey için) 'geç kalmak', 'geç kaldığını düşünmek' insanın zamanla saçma bulacağı bir bakış açısı. bir süreç. (tabii gelecek planları, hedefler, gayeler, dilekler için konuşuyorum.)

şöyle düşünelim.
    ortalama 70-80 yıl bir ömrümüz olsun.

30 yaşındaki bir insan 5 sene sonra kendini nerede göreceğini bilemez ama umut eder, hedef koyar. belki 25-30 senesi istediği gibi gitmemiştir. belki sadece 5 senesinde mutlu bir yaşantısı olmuştur. fakat geriye yaşayacağı bir ömür varken geç kaldım hissine düşmesi doğru değil.

eğer o kadar yaşamayacaksak bile yaşadığımız anı kendimize zehir etmekten başka hiçbir işe yaramaz bu düşünce.
  • zaman hızlı geçiyor geçmesine de
    30'dan sonrası hızlı yaşamak için çok geç.

daha sakin, ayakları yere basan adımlar atmak istiyorsun.
  • yolu yarılamaya yakınsın, gerisini sen düşün...
  • çok geç bırak o şeylerin peşini.
  • 30 yaş hayatın başlangıcıdır be ne geçi diye atar yapma hissi uyandıran başlık.
  • 30 yaş herşey için geç kalmaya başladığını farkettiğin yaştır. bir an önce hayata atılmalısın . tekrarlıyorum geç değil geç kalındığının farkedilmeye başlandığı yaştır. hala gücün enerjin ve zekan vardır ve belli bir olgunluk seviyesine gelmişsindir. bir çok şey senin için daha kolay olacaktır.

1- jack dorsey (30) – twitter
    2- tim westergren (35) – pandora
    3- jan koum (33) – whatsapp
    4- jack ma (35) – alibaba
    5- ben horowitz (33) – loudcloud
    6- sam walton (44) – walmart
    7- peter thiel (30) – paypal
    8- reed hastings (30) – pure software (netflx)
    9- henry ford (40) – ford motor company
    10- mark cuban (32) – microsolutions

kaynak
  • ne icin olduguna gore degisir. mesela evlilik ve cocuk sahibi olmak icin gec degildir. o gune kadar sanatla ugrasmadiysaniz, sanatci olmak icin gectir, kariyeriniz istediginiz gibi degilse pik nokta yapmak icin gectir. profesyonel sporcu olmak icin gectir. silik bir karakteriniz olduysa populer olmak icin gectir. o gune kadar ilgi cekici degilseniz, alfa erkek veya havali guzel kiz olmak icin gectir. filinta delikanli veya citir kiz olmak icin gectir. okumak, ogrenmek, kulturel gelisim icin hicbir zaman gec degildir.
  • boyle dusundugumde aklima hep mcdonalds’in kurucusunun 55 yasinda mcdonalds’i devraldigini ve mcdonalds’i mcdonalds yaptigini hatirlarim. (bkz: the founder) yani gec degil evet ama mcdonalds gibi dahiyane bir sey kurabilir miyiz o zor :)
  • evet
  • paras olan için,hayat 40 tan sonra başlıyor.
hesabın var mı? giriş yap