• hakan balta'nın bilalle ikili mücadelede yere düştüğü bi pozisyon var. hakan balta hakeme elini kaldırdı "hani faul hoca" gibilerinden. ben de şaşırdım, ya bu efendi çocuk hakeme itiraz falan etmezdi, bu da mı çirkef oluyo acaba diye düşündüm. sonra yakın çekim gösterdi, meğerse "ayakabbım çıktı, dur bağlayayım" diyormuş hakeme.

yine şaşırtmadı. sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı. seviyoruz.

not: dibine kadar bjk
  • her maç öncesi şike muhabbeti yapan dangalaklardan gına gelmistir.

trabzon maçı: ts gs'ye kesin yatar zaten bunlar kari koca gibi anlasmistir, fb sampiyon olmasin diye. tamam.

antep maçı: okan buruk var antep'de eski takımına maçı satar. tamam.

akhisar maci: hamza'nin eski takimi yatan futbolculari seneye galatasaray'a aldırır. tamam.

son hafta rize maçı: abdurrahim rizeli, maçı çoktan almıştır. gs son hafta şike ile sampiyon oldu. geçmiş olsun. tamam

ben hayatim boyunca iki tip insana laf anlatamadım. biri ak partili diğeri 3 temmuz şikecisi taraftarına. neyse.
  • feneri sahasında yenen ama galatasaray maçında süt dökmüş kediye dönen akhisarın maçıymış. gören de akhisar kadıköy'de atak üstüne atak yaptı zanneder. mallığınızdan yenildiniz haberin yok amına koyim.
  • cok temiz bi galatasaray taraftarinin oldugu mac... tek yaptiklari desteklemek, besteleri soylemek...

cebinden para vererek kim gittiyse, zamanini harcadiysa ve galatasarayin cefasini cektiyse helal olsun diyorum...
  • ne zaman ki akşam maçları başladığında güneş batmamıştır, baharın ılık rüzgarları tenleri okşar ve o esnada galatasaray şampiyonluk yarışı verirse;

o zaman kanatlı arkadaşlar pek heveslenmesinler, sonuç bellidir: (bkz: mayıslar bizimdir)

kaldı 5 !!!
  • maç 2-0 devam ediyor, mutluyum elbette.
    fakat hala "ah ulan, drogba galatasaray formasıyla ilk golünü burada atmıştı" diye iç çekiyorum.

özledik be parçalı fil.
  • melo ve hamit'in yokluğunda ortasahada yekta'ya ihtiyaç duyacağımız maç. yekta'ya ihtiyaç duymak ifadesi bile beni kahretmeye yetiyor anasını sikeyim.
  • hakemin kart göstermeyeyim derken birinin ölümüne sebep olacağı maç.

akhisar takımı futbol oynamaya çıkmamış.
  • mustafa kamil abitoğlu'nun emekli olmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu gördüğümüz maç.

skor farklı gösteriyor olabilir ama maçın başından beri literal anlamda doğranan bir galatasaray var. en basitinden ilk yarı bitiminde burak'a ve sneijder'e yapılan hareketlere faul çalmaması. bruma'ya faul yapılan pozisyonda avantaja bırakmaması. burak ve douglao arasında geçen mücadelede burak'a faul yapılmasına rağmen -tartışmasız, çok açık bir biçimde- faulü burak yapmış gibi düdük çalması, cidden nefret ettim.

2-0 öndeyiz fakat cidden bok gibi bir hakem yönetimi. zokora'ya çıkmayan sarı kart falan, boktan ya işte.
  • akhisar'ın futbol oynamak yerine tekme tokat bizimkilere daldığı maçtır. adamların sahada futbol adına bir amacı da yok, bilal bile topa lanet olsun der gibi vuruyor. bu maçta kırmızı çıkmaması hakemin bir mucizesi. hem rakibin sertliği hem de zeminin bozukluğu galatasaray'ın da oyununu çok bozdu, ikili mücadelelerin tamamında futbolcular korkudan rakibe çok yaklaşmadı, mendille tuttular resmen topu.

ötesinde çok tehlikeli bir virajı hasarsız geçtik. gerçekten heyecanlı bir sezon oluyor, ben rekabetten çok memnunum, takımımın da şampiyonluğu kazanmak için gösterdiği beraberlik, azim ve hırstan da çok mutluyum.
hesabın var mı? giriş yap