• valla çok enteresan. reis, pelikan sürecine destek çıkıyor.
  • bu açıklamadan "pelikan" denen oluşumun olmadığını, süreci onların kontrol etmediklerini anlıyoruz.

edit:ekleme yapıldı.
  • kendini bitirecek hareketleri desteklemesi basiret bağlanmasıdır.

edit: değil istanbul'u iktidarı da kaybedeceklerdir, umut vermektedir, destekliyoruz.
    muhalefet uyuma.
  • hala pelikan diyenler var. seçim gecesinden beri olanlar recep tayyip erdoğan'ın dahli ile yapılmaktadır. bırakın pelikan melikan
  • ümitli gözüküyor, kendinden emince.

istanbul düşüyor gibi...
  • utanıyorum kendisinden. yazık gerçekten.
  • (bkz: emri ben verdim)
    oyların %53’ünü aldık. bize 16 büyükşehir belediyesi düşüyor. zillet %48’ini bile almamış 14 büyükşehir alıyor. buna dikkat çekmek isterim falan konuşuyor. yani bırakmazlar adama o kadar büyükşehir demeye getiriyor bi’tanesi.
    (bkz: biz aldık)
    (bkz: biz)
    (bkz: cumhurbaşkanı)
    (bkz: yerel seçim)
  • #88535167 şurada güzelce anlatıldığı üzere, yaptığı oran hesaplarının tamamına yakını çöptür.

edit: entry'nin yorumdan arındırılmış metin şekli.

türkiye genelinde kazanılan il ya da büyükşehir belediye başkanlıklarının nüfus ile kıyaslanması sonucu:

chp ülke nüfusunun : 39.683.506 yani %48,39'luk kısmını
    akp ülke nüfusunun : 32.386.018 yani %39,49 'luk kısmını
    mhp ülke nüfusunun : 4.695.451 yani %5,73'lük kısmını
    hdp ülke nüfusunun : 4.789.849 yani %5,84'lük kısmını
    tkp ve bağımsız ise kalan kısım olan 449.058 kişiyi yönetecek durumdadır.

not: toplam nüfus ve illerin nüfusları 2018 yılı tüik verilerinden alınmıştır.
  • ülke cumhurbaskaninin ne kadar tarafsiz olabildigini gozler onune seriyor !!!
  • valla inanılmaz dik ve üst perdeden konuşuyor. bunun peşine kesin bir şeyler gelecek herkes ayağını denk alsın.
hesabın var mı? giriş yap