• dünyaca kabul görmüş şeylerin bizim ülkemizde esamesinin bile okunmamasının olayıdır.

tabi ali koç aklı ile yapılınca yaygara kopuyor ona da hak veriyorum. önce ben yıldız kullanmıyorum diye her mecrada konuşup sonra vazgeçtim 5 yıldızı her yerde kullanacaksınız demek en hafif tabirle kendini bilmezliktir.

fenerbahçe fk'nün 28 şampiyonluğu vardır. ve tarihi baştan yazamazsınız.

edit: arkadaşlar bir fanatizmle mesaj kutuma doluşuyorsunuz anlıyorum ama sadece şunu söylemek istiyorum, günlük feyyaz yiğit dozu
  • helal olsun. işte 14 sene şampiyon olamayan galatasaray'ı zaferlere ulaştıran zeka emarelerini fenerbahçe taraftarında görmeye başladım. yıldız ile uyutulmayıp söven, itiraz eden başarısızlık örtülmek isteniyor diyen fenerbahçe taraftarı günün birinde etrafı titreten fenerbahçe'yi tekrar canlandırabilir. ama 2. dünya savaşından kalma amatör liglerden şampiyonluk çıkarılamaz. yıldız sistemi ilk başladığında söylense neyse ama koskoca efsane fenerbahçe başkanlarının aklı yok muydu onca delegenin kurulun ? vardı o yüzden bu saçmalığa bulaşmadılar. galatasarayla 3. yıldız mücadelesine girdiler kaybetseler de sonra kazandılar ne kutlamalar yapılmıştı. 4. yıldız mücadelesine girilde ne paralar harcandı yıllarca 4. yıldızı ilk biz takacaz dendi ama gs kazandı. sonra bir anda ali koç 5 yıldız demeye başladı. abi hukukta hak düşürücü süreyi ve zaman aşımını bilen herkes buna güler. 80 sene olmuş 80. yapmayın gözünüzü seveyim. literatür ve tarih baştan yazılmaya çalışılıyor. sırf fenerbahçe taraftarı başarısızlıktan başarısızlığa koşuyor diye. 4. yıldızı fenerbahçe takmış olup şu an da 23. şampiyonluğu gs değil de fb kazansaydı, o zaman bu saçmalık olacak mıydı elinizi vicdanınıza koyun ve fb'ye başarıları getiren burnunuzda tüten aziz yıldırım'ın bu saçmalık için dediklerini izleyin. milli ligin başı belli sonu belli diye bağırışını izleyin. ve şunu söyleyeyim armaya en yakışan yıldız düzeni 4 yıldız beyler. 5 yıldız 2 seneye gs armasına yakışmayacak. 6 7 8 böyle mi gidecek elbet başta bir şekil düşünülecek. kaba duruyor. o 4 yıldızı formanıza yeni başkanınızla beraber takın ve kutlayın. 10 yıldız olsa ne olmasa ne tüm 2000 jenerasyonunu kaybediyorsunuz alooooo !
    şu görsellerden sonra kendinizi nasıl mutlu hissediyorsunuz ?

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
  • bence 5 az olmus, sezon basina 10 yildizli formalarin olmasi lazim..
    umarim ali koc bu konuda hic geri adim falan atmaz..

akp'nin beka konusu = fb'nin yildiz konusu..
    dünyayi ilgilendiren konular!
  • bu yıldız olayı ilk çıktığında haluk ulusoy federasyonu zamanında yani beşiktaş için 59 öncesi verilen 2 şampiyonluğa tepki olarak her tarafı yıldız dolu bir formayla maçlara çıkmıştık tepki amaçlı. her ne kadar tasarım felaket olsa da o haklı bir tepkiydi ama o gün için haklı tepkiydi. şimdi aradan yıllar geçmiş, ezeli rakip karşısında başarısız olunmuş sürekli saha dışı olaylar. bu yıldız muhabbeti de en karikatürize olmuş muhabbet. en güçlü olduğun dönemlerde değil de yıllardır başarının gelmediği dönemde bu konuyu açarsanız tabii ki de alay konusu olursunuz, imajınız başarısızlığını örtmeye çalışan bir klüp imajı olur. geçen yıl yıldız olmayan logo kullanma kararı almıştı klüp. son zamanlarda alınan en doğru karardı bence. bir kere başvuru yaptın reddedildi o dakikadan sonra işimize bakıyoruz deyip asıl sorunlara odaklanman gerekirdi. kulübün gerçek sorunları saha içinde. kimse neden görmüyor, görmek istemiyor anlayamıyorum açıkçası. burada bir çok kişi asıl sorunu defalarca yazdı. ben kendi çapımda kaç kez yazdım sorunları. kadronun yetersiz olduğunu aklı başında her fenerbahçeli görüyordu. kaleci sorunumuz yıllardır var nasıl önlem alınmaz? tüm dünya kaleci ve forvetin önemini biliyorken biz nasıl görmezden geliyoruz? barcelona yöneticileri bilmiyor mu ki 34 yaşında lewandoski' yi kadroya katıyor. bakın yıllardır değişik mevkilerde devşirme oyuncu oynuyor. ferdi bek oldu en yakın örnek mesela. çocuk allah var iyi oynuyor da asıl mevkisinde alınacak verimden oluyorsun? hadi ferdi başarılı dirar var yakın zamanda yine? tüm yaz kolarov dendi -sanki başka adam yokmuş gibi - sezonu dirar bek oynadı. hadi hepsini geçtim ismail hoca geçen yıl ayrılırken rapor verdi yönetime takımın eksiklerine dair. jesus da raporu onayladı hatta. e adamı getirdiniz adam size liste verdi, liste başı kimseyi almadınız. yılların teknik direktörü jorge jesus gustavo'dan hiç bir şey olmayacağını bilmiyor mu yani? ben de çok eleştirdim yalan söyleyemem lakin yine ekşide okuduğum bir analiz ufkumu açtı. acaba hoca gustavolara lincolnlere kinglere pedrolara mecbur mu bırakıldı?
    uzun uzun çok yazılır, bağlamdan da koptu biraz özür dilerim ama asıl sorunlara odaklanmazsak daha uzuuun yıllar boş boş yıldız konuşuruz. bir yazar belirtmiş, 2000 neslini kaybediyoruz diye. bu kafayla 2020 lerin neslini de kaybederiz. bu yaz son fırsat hocayla devam edeceksek listenin ilk sırasında kim varsa alıp getirsin yönetim. bence hoca istemese bile kaleci mutlaka alınsın. livakovic kaçtı, bu kafayla da daha çok tren kaçar.
    tanım: asıl sorunları perdeleyen boş bir konu.
  • 5 yıldız logo içine koyulmuşsa, logo üstüne federasyon tarafından şampiyonluklar için verilecek 3 yıldızı koyma zorunlulukları var mı? yoksa atıyorum gs futbol takımı iyice piç ettiniz diyerek yıldızsız forma ile çıkabilir mi? lütfen olsun çünkü.
  • bu hesapla; altay, göztepe ve karşıyaka'nin da, yıldızlarını koyması gerekiyor...
  • fenerlilerin kuruğu dik tutma çabası.adamlar galatasaray'ın daha başarılı olduğunu sindiremiyorlar.galatasaraylı biri ile sidik yarıştırmak için basketbol şampiyonluğuna,saçmada olsa 59 öncesi kupalara sarılmak zorunda. bunların üzerine de çıksanız yine bir şey uydururlar kuyruğu dik tutmak için. akp seçmeninden yok farkları...
  • laga luga yapan ergenleri pistten alalım.

konu fenerbahçe'nin kötü yönetilmesi, senelerdir şampiyon olamaması, ezeli rakibi galatasaray'ın başarı olarak (futbolda sadece tabii) gerisinde kalması, ali koç'un ekstra mallıkları vs değil.

konu hak ve adalet.

59 öncesi şampiyonlukların sayılmama sebebini mantık ve hakkaniyet çerçevesinde, fanatizmden uzak kalacak şekilde bir allah'ın kulu lütfen açıklasın.
  • bu yaptınız resmen şampiyon olamazsınız da kupa kaldırmanız gibi birşey.
    ulan siz onu da yaptınız be
  • fenerbahçe taraftar yapısını ortaya çıkaran bir hareket.

yemek ayırmıyor.
    ne versen yiyor.
hesabın var mı? giriş yap