• dünya'nın en büyük ters indikatörü konuşmuş. %50 zamma hazır olun.
  • eğer fiyatlar %50 düşerse bizden önce tüm komşu ülke vatandaşları stokları tüketecektir.
  • önce ekonomiyi batırdın sayın batırel, şimdide işletmeleri mi batırmak istiyorsun. ekonomiden ve piyasadan ne kadar uzaksınız. kaç tane işletme %50 para kazanmakta !
  • küçük enişteyi durduramıyoruz efendim, adamın soyadı bile ofsayt
  • a haber son dakika geçiyor

“şok şok şok! pudra şekeri fiyatları %50 indi!”
  • la bi silkinip git ya.

kendini bir silkele kendine gel. bunlar nasıl açıklamalar...
  • ülkeye bak.

bu gibi adamlar fikir öne sürüp bir de acayip acayip paralar alıyorlar.

ben çıkıp desem tımarhaneye atarlar.
  • sayın batırel acaba kendi maaşını da üç ay boyunca %50 düşük almaya razı olur mu. yani ekonomik kahramanlık açısından…
  • sıfat-ül eşgalimiz ektedir.

edit: adamla dalga gecenler olmuş, yapmayın. alırlar şaak diye mb'nin başına koyarlar üzülürsünüz...
  • hala kardan vazgeçerek %50 indirim yapılabileceğini düşünen adam beyanı.

hangi sektör kaldı acaba %100 kar koyarak satış yapan da %50 indirim yapacak...

(matematik bilmeyenler mesaj atmasın %50 indirim yapmak için maliyete %100 kar koyuyor olmak gerekir)

gelen mesajlar üzerine edit:

eski patronum yapmıştı bu salaklığı da oradan aklımda kaldı. ihaleye girecek maliyeti hesapladım verdim eline. %60 kâr koy dedi koydum yazdım zarfı ihaleye gitti.

ihaleden döndü, açık eksiltmede işi almış sözde. ne kadar düştünüz dedim %40 düştüm dedi.

aman abi ne yaptın zarar yazar dedim

%60 kar koymadık mı %40'ını düştüm kaldı 20 dedi. gerçekten bunu dedi.

neyse %4 zararla işi yapacağımıza ikna etmek biraz zor oldu ama....

o zaman kendi kendime demiştim yahu allahım ne adamlara para pul imkan veriyorsun da bizi de maaşlı çalıştırıyorlar :)))
hesabın var mı? giriş yap