• yani diyor ki, saray ve aveneleri kamuya ait bu araziyi yandaş müteahhitlere peşkeş çekmeden, biz bu araziyi yine kamunun hizmetine sunarak koruma altına aldık.

ayrıca bunu da dedi; ben o arazi üzerinden kızımı, oğlumu, gelinimi, torunlarımı zengin etmedim. buyrun gelin mal varlığımızı açıklayalım. kimlerin hangi arazileri yağmaladıkları, halk bankası aracılığıyla hangi vakıflara ve şirketlere nasıl kredi verildiğini, hangi şirketlerin borçlarının yapılandırıldığı, kimlerin hangi yöntemlerle kurtarıldığı, kimlerin ise batmasına seyirci kalındığını şeffaf bir şekilde koyalım ortaya.

(bkz: her gördüğü araziye dolar hesabı ile değer biçenler)

edit: en çok dikkatimi çeken sözü de şu oldu; ben dahil devlet adamları ve çevresinin serveti araştırılsın, kimlerin haksız kazancı varsa yetim ve işsizlere dağıtılsın.
  • dünya gözüyle bu adamların birbirlerine girdiğini gördüm ya daha ne isterim?

(bkz: yiyin birbirinizi)
  • (bkz: vazelin alın burası karışacak)

edit: akapede herkes hırsız olabilir, devleti, kamuyu, kamu bankasını dolandırabilir, bir yerleri parsel parsel satabilir. bir tek i. melih ve bay tayyip erdoğan bunları yapmaz, montajdır veya dıjgüjlerdir ve bunu iddia eden de fedöcüdür.

akape çocuklarını piste bekliyoruz efenim. hele bir şunu açıklasınlar; halkbankasını dolandıran davutoğlu akapeden milletvekili olarak niye seçildi? şimdi niye tü kaka?

çekirdeklerinizi stoklayın.
  • cumleler arasinda gorebilen icin acik acik sunu soyledigi aciklamalar:

"tayyip erdogan'in ve benim siyasete girisimizden bugune kadar, kendimiz, 1. derece ve 2. derece hisimlarimizin mal varliklarindaki degisimleri arastiralim. kim milletin malini yemis, gorelim"

elbette gormek isteyen icin arastirmaya da gerek yok da, neyse.
  • `her gördüğü araziye d o l a r! hesabı ile değer biçenler`

yerli ve millicilere bilezik gibi geçirmiş sanki?

siz yağmalamayın diye biz onu usuluyle kamulaştırdık demek istemiş sanki. ama şehir üniversitesi kimindir bakmak lazım.

hepsi bir yana hodri meydan! demiş adam. delikanlıysanız çıkın ortaya hesap verin demiş. o servetler sizde nasıl birikti çıkın açıklayın demiş. adamı günahım kadar sevmem ama en azından kem küm yapmamış islamcı yavşaklığıyla dansöz gibi kıvırmamış. buna cevap verecek tek akpli çıkar mı? çıkmaz.

şimdi davutoğlu'na yapılacak itibar suikastini izleyeceğiz. sevmezdim ama karşı taraf o kadar kansız ki. ilk büyük darbe mehmet bahçeli'den gelir'e 100 tl basıyorum.

akpli troller hadi yine maaşınız çıktı. yüklenin eskinin bilge başbakanına...
  • tbmm'de hesap vermekten kaçınmam demiştir. hesaplaşmanın başladığını gösteren açıklamalardır.
  • şu başlığa iki aklı başında yorum okuyum diye giriyorum sonuç her zamanki gibi hayal kırıklığı. sonra sinirlenip çıkıyorum. yorumların yarısı “okumadım ama yiyin birbirinizi” şeklinde ergen yorumları. amk veletleri iki satır yazı okumaya üşeniyor gelip burda fav almak için yazmaya üşenmiyor. oğlum bi gidin artık ya vallaha sıktınız.
  • "malvarlığı" ifadesinin özellikle dikkat çektiği açıklama.
  • hukuk devletinde bencesi sencesi yoktur.

davutoğlu çıkıp hedef göstermiş, özelleştirme idaresini ve kredi veren kamu bankalarını hedefg göstermiş, sebepsiz zenginleşme vardır demiş, yargı ve meclis soruşturursa ben hesabımı veririm demiş.

adam daha ne diyecek? bundan sonrası savcılığın görevi, haluk pekşen demin halktv 'de açıkladı, "yargıtay cumhuriyet başsavcısı izne tabi olmaksızın bu açıklamayı ihbar kabul edip görevini yapmalıdır, başsavcının kanunen bu ihbar özelleştirme idaresini de kapsadığı için izin alma şartı yoktur, kanun bu izni otomatik olarak savcıya veriyor" dedi.

"eğer savcılık soruşturma başlatmayacaksa o zaman görevini yapmadığı için ileride kendisi de ayrı bir yargılama konusu olur, savcının görevi bu açıklamayı ihbar kabul etmektir" dedi.
  • ahmet davutoğlu tarafından, şehir üniversitesi arazisi nedeniyle rte'ye verdiği cevaplardır.
    https://twitter.com/…glu/status/1203394658895831042

kılıçlar oldukça sert çekilmiş ve ortalık karışacakmış gibi görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap