• rte'yi tanıyorsam en sonunda kendi aradan sıyrılır, amerika ile anlaşır, bize de "ben mi dedim beni savunun diye, niye boyunuzdan büyük işlere kalkışıyorsunuz, kafanıza göre iş yapıyorsunuz" şeklinde fırça atar. hatta çin'in uygur türklerine olan yaptıklarında olduğu gibi bizi amerikaya teslim eder biz guantanamoda işkence görürken o keyfine bakar.

bu sözleri eden savunulur mu? savunmak istesen de savunamazsın çünkü sen onu savunurken o çoktan mevzi değiştirmiş olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=sd4grpxpgk4

edit:
    taze taze rte beyanı:
    (bkz: bu salgında salonu doldurduğunuz için teşekkürler)
    bu sırada insanlar yokluktan kendilerini yakıyorlar.
    gel de savun hadi bunu.
  • rte'yi niye savunayım ülkemi savunurum. rte zaten öyle bi durumda önce bir yeraltı merkezine kapatır kendini sonra artık aklına hangi adalar eserse. savunulmaya ihtiyacı olmaz yani merak etmeyin.
  • rte muhtemelen vahdettin gibi kaçacaktır. arap uçağıyla tabi. kalan yine biz oluruz, mücadeleyi veren de. ülkemi savunurum kişileri değil. seferberlik emri olan çocuklarız.

vatanı her şeyin üstünde tutanlar için anlamsız soru.

(bkz: soru eki olan mi'nin ayrı yazılması)
  • rte zaten abd müdahalesidir, ancak sonradan hedefinden sapmış bir müdahale, şu an serseri mayın gibi bir şey rte, ne zaman patlayacak belli değil.
    bir seçim daha kazanırsa ülke uçurumdan aşağı yuvarlanır, şu an tam uçurumun kenarındayız.
  • hükümet ile devleti aynı şey zannetmek büyük bir cahilliktir. siyasi partiler gelip geçicidir, kısa vadede değişirler. halk, kültür, inanç, devlet kalıcıdır. çok uzun vadede değişirler. partiler üstü meseleleri iyi ayırmak lazım. devleti ne olursa olsun, yabancı bir postal topraklarımıza bastığında bu artık partiler üstü mesele olur. sağı-solu, iktidarı-muhalefeti kalmaz, hepsini aşar.
  • rte esit degildir turkiye cumhuriyeti. kendisi partili bir cumhurbaskanidir o kadar. ulkemi savunurum rte'yi trolleri savunsun.
  • tilkiye sormuşlar kızarmış tavuk sever misin? diye...

gülmekten cevap verememiş.

bizim olayımız belli (bkz: netflix and chill)

ha sapanımı alır balkona çıkar f-16'lara 1-2 daş sallarım, isabet eder etmez orası ayrı konu. ama kimse benden tank egzozuna fanila atlet filan tıkmamı beklemesin.

sadat'a örtülü ödenekten milyonları haybeye mi ödüyoruz? ruslardan milyar dolarlık s-400 savunma sistemlerini boşuna mı aldık? onlar savunsun. çakarlı araçlarla şov yapan mafya bozuntuları savunsun.

ama ben demokratik rejimlerde bu tip olaylar hoş değil, çirkin, sandıkla gelen sandıkla gitmeli mandıkla gelen mandıkla gitmeli, burası muz cumhuriyeti değil ananas krallığı heç değil filan gibi beylik cümleler sarf etmek suretiyle bol bol kınarım.

(bkz: sorry not sorry)
  • yoo. getirdikleri gibi götürsünler. zaten başımıza onlar sarmadı mı bu belayı?

tanım: bir soru cümlesi
  • bir de şu açıdan düşünün: cumhur ittifakı seçim sonuçlarını tanımazsa dış müdahale yapılmasını ister misin?

dönüp ülkene bak ve halihazırda işgal altında olmadığını, bir grup tarafından sömürülmediğini, bir avuç yandaşa peşkeş çekilmediğini söyle. en temel vatandaşlık hakların ne kadar değerli, canını dişine takarak elde ettiğin birkaç kuruş para ne işine yarıyor, hizmet için ödediğin vergiler nereye gidiyor, mahkemelerde ne kadar adalet bulabiliyorsun, demokrasin ne kadar güçlü, ülkenin geleceğinden ne kadar umutlusun?

kendinize şu soruları sorup hala "devlet ayrı, hükümet ayrı" diyorsanız, tebrikler. beyinsizsiniz.

(bkz: erdoğan'ı dış ülkelere savunmalıyız diyen muhalif/@dr nihilist)
  • rte beni bile savunmaya kalksa “bu beni savunuyorsa yanlış bir şey yapmışımdır” der bilmediğim bir suçumu bile itiraf ederim.

yeter artık bu diktatörlük hala ne savunması ne müdahalesi ya? mağdurlukları bitti şimdi hayali mağdurluklar kurup kendilerini tatmin ediyorlar inanılmaz.
hesabın var mı? giriş yap