• *
    kızkardeşleri tarafından genelde tiksinilen gariplikler.
  • kızkardeşin yanağını yalayıp, seni kutsadım demek.
  • kız kardeşin bacaklarından tutup kafa üstü sallamak.
  • lise çağındaki sabilere "bu akşam feyzullah abin gelecek, çok feyzli bir abidir. sen bu akşam mutlaka gel mübarek adam" cümlesini ezberleyip bütün telefon görüşmelerinde bu cümleyi kullanmaları.
  • basketten geldiğinde çorapları kardeşine çıkartmak sonra o çıkan çorapları kardeşin ağzına sokmak...
    evet sorunlu bi çocukluk geçirdim. üzerime gelmeyin
  • (bkz: abiler.swf)
  • açtığı kavanozun kapağını açık bırakmak, çoraplarını çıkardıktan sonra birisini salonun ortasına diğerini de salonun yine farklı bir köşesine bırakmak, bırakabilmek (aslında kullanılan tüm nesneleri hesapsızca olduğu gibi nereye denk gelirse bırakmak) (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • küçükken sorduğum her soruya saçma ve hayal gücünün sınırlarında cevaplar vermesi . aklımda kalan tek cevabı ise denizlerin neden tuzlu olduğunu sormuştum . abim ise mcdonalds'ın palyaçosunun tuzları taşıyan gemi ile battığını söylemişti. ardından o palyaçoya olan saygılarından kullanıldığını söylemişti.
  • kirli coraplarini biriktirip bir haftanin sonunda annemler evde yokken butun coraplari tek tek agzima tikardi. evin neresine saklanacagimi sasirirken kolumu kirmistim dusup sayesinde.
  • kafasını bir robot edasıyla bana doğru çevirip, gözlerini dikerek ve yüzündeki ifadeyi de hiç bozmadan:
    - ben senin abin değilim. ben uzaydan geldim. abini kaçırdık. bana abi deyip durma. şimdi sıra sende.... gibi abuk subuk cümlelerle korkutmak.

her defasında da ben biraz korkuyordum. off ben kendimi nerelere koyam.
hesabın var mı? giriş yap