• bu kuşağın vakti çok değerli. 15 dakikasını boşa geçirmek istememiş sınıfta. gözetmen 2 saat önce okulda oluyor, adam hayatının sınavına son anda gelip girmeye çalışıyor.
  • bir dahaki sınavda önce gidersin,kardeş.
  • evet, fedon’un denize düşmesi yaz geldi demekse birileri okul kapısının önünde hak aramaya çalışıyorsa üniversiteye giriş sınavı yapılıyor demektir.

benim kağıdımda öyle yazıyor
  • her sene aynı terane. siktimin salakları ya, zerre üzülmüyorum şunlara. hak ediyorlar. zaten bu kafadakiler memlekete beyin açısından faydalı olacak yerlere gelemez. ırgat olarak çalıştırmak lazım bunları.
  • ne güzel işte, sorumluluk bilinci olmayan tipler daha sınava girmeden eleniyor böylece.
  • çok oldu girmeyeli ama sanırsam kağıtta bu durum belirtiliyor.

olması gereken 25-30 dakika önce girip salona sınıfa geçmek, gerekirse bir de lavaboya gitmek.

son dakikaya kalınca üzücü durumlar oluyor.
  • insan trafik sıkışıklığı yüzünden geç kalabilir. ama senede bir yapılan sınav için 2 saatlik uykundan feragat edemiyorsan sınava girme şansını seneye tekrar denersin. olay bu kadar basit.

hayatının sorumluluğunu alamayan adama acımayın. bu adam bir yeri kazansa devamlı derse geç kalacak. oradan mezun olup işe girse ona da geç kalacak. gerek yok. ha herkesin üniversiteye girebiliyor olması da ayrı fecaat tabi. böyle böyle bir iki derken eleneceksiniz. merak etmeyin bir şey kaybetmediniz. lise mezunu olup çok para kazananlardan oluverin siz de.
  • sınavı önemsiyor olsaydı sınav giriş kağıdını birkez okurdu, kalın puntolarla yazmış adamlar 10:00'dan sonra adaylar içeri alınmayacak diye.
    kendisi bile duyar kasanlar kadar üzülmemiştir bence. 165 dakikasını sınavda sıkılarak geçireceğine telefonda sosyal medyada takılır işte.
  • bu sinav degil sabah onda, aksam 18 de de olsun, bizim insanimiz yine gecikir.

ucak biletini aylar oncesinden alir, tatil planini 1 sene once yapariz, ancak is sinava gelince nedense hep son dakika.
    1 yildir hazirlandiginiz sinava gec kalamazsiniz, kalmamalisiniz!
    kendi zamaniniza, emeginize yazik.
  • biz hala burada mıyız, gerçekten mi? avm'ye arkadaşınla buluşmaya mı gidiyorsun?

orada 9 yazıyorsa sen 8'de olacaksın. o 1 saat içinde, hayatında bu sınavdan daha önemli birşey mi var? demek ki varmış. o zaman oyna devam.

benim bir arkadaşın annesi, çocuğun sınava gireceği sınıfta perde yok diye gidip ölçü alıp perde yaptırdı lan. bunlar diyor sınava geç kaldım.
hesabın var mı? giriş yap