• özleyenler için haziran gecesi gereken hizmeti vermiş, başka bir formda da olsa bizi sevgilimize kavuşturmuştur. (bkz: gülağa)
 • kurtlar vadisinin en iyi oyuncusu. polatın, çakırın vs bilimum mafyanın sahnelerini izlediğimde kılım kıpırdamayan* ben*** o adamı gördüğüm her sahnede içim gıdıklanıyor. o ne müthiş oyunculuktur, ne güzel burun kaşıyıp tatak fırlatmadır. hele hele çoraplarını çıkarıp erdalın suratının iki santim ötesinde ayak parmaklarının aralarını temizlemesi oscarı bile kazandırabilir o adama. dreamcatcher filmindeki boklu irinli sahnelerde bile kafamı çevirmemiş olan ben* o sahnede sahillerden sahillere vuruldum, dev dalgalar aşırdı beni gökyüzüne. daha ne numaralar var o adamda, rolünü hakkıyla oyanayan tek adam* valla*.

  (bkz: baron olacak adam)
 • erdal : beni sevdiğini neden hiç söylemedin baba? neden?
  abuzer : itsin de ondan!

  diyaloğu ile beni koparmış bir karakter.
 • kendisi kurtlar vadisi'ndeki gelmiş geçmiş en orijinal karakterdi. ölmesi dizi için büyük bir kayıptır. şişe dibi gözlükleri, "zürriyetsiz!", "lan it!" benzeri catchphrase'leri, kokan çorapları, pis ayakları, atleti ve de "gelmiş geçmiş en doğal burun karıştırma" akademi ödülüne aday gösterilmeye layık burun karıştırma performansıyla gönüllerden silinmeyecek, hep hatırlanacaktır.
 • kurtlar konseyine baron olacak adamdı rahmetli. yazık oldu muhtereme
 • benim aklına kazınan* repliği zürriyetsizden çok elde edilen uyuşturucu için oğluna söyledikleriydi. lokkum gibi olmuş lan it!
 • kurtlar vadisi izlemezdim. bu adamın videolarını youtube'da gördükten sonra, dedim bu adam hakikaten rolünü yaşıyor. diyaloglar kopartır, arada ürkütür, arada bazı sahnelerde iğrençlikten miğdenizde bulanabilir. burun karıştırma mevzusunu bir başka kişi, bu kadar iyi canlandıramaz bence.

  yabancı bir film ya da dizide bu karakter canlandırılsaydı, kesinlikle bu karakteri canlandıran amcamız, yardımcı oyuncu vs. mutlaka bir çok ödülü toplardı.

  bana göre en favori replik, oğlu erdal'ın bir sahnede: "baba ben sensiz ne yaparım sorusuna?” “ne yapacan it'lik" seklinde cevabı yapıştırmasıdır.
 • son sözü "erdal, seni seviyom lan it" olan über fantastik dizi karakteri.
hesabın var mı? giriş yap