813 entry daha
  • bu konuda bir almanak hazırlamak gerekiyor.

tarih tarih, isim isim...
    canından olan insanların fotoğraflarıyla,
    akabinde siyasilerden gelen utanç verici açıklamaların iliştirilmesiyle,
    olaylar üzerine verilmiş yargı kararlarıyla...
    bu ülke halkının cebinden kaç para, nasıl çalındıysa eklenmeli.
    bu ülke halkının canını hiçe sayan bütün uygulamalar eklenmeli.
    akp çocuklarının skandalları bir bir eklenmeli.
    olaylar hakkında hangi yandaş gastecinin ne takla atmaya çalıştığı da o günün haber kupürleriyle belgelenmeli.
    bir youtube kanalı da olmalı, kitap sayfalarındaki qr kodlar okutularak ilgili olayın videosuna gidilebilmeli.
    olaylarda adı geçen isimlerin toplamda kaç skandala adının karıştığını falan görüp konuya ve isme özel arama yapabileceğimiz bir "akpwiki" sitesi olmalı meselâ.

her yıl için kalınca bir cilt...
    25 ciltlik bir almanak için bir maaşımı veririm. kitaplığımın baş köşesinde durur, toruna torbaya bile gösterilir.

bu seti satın almak için ödeyeceğim paranın ötesinde, bu konuda bir crowd funding etkinliği başlatılırsa herkesten önce koştur koştur gidip dişimden tırnağımdan artırdığımı veririm.

hangisini ne kadar sevdiğimden, hangisinin hangi huyuna ifrit olduğumdan, hangisiyle kendimi aynı mahallede hissettiğimden bağımsız olarak bu taşın altına elini koyabilecek yığınla insan var. ben o insanların bazılarını listede görmeme rağmen sesimi kesip projeyi alın terimle kazandığım parayla fonlayabileceksem onlar da birbirlerine olan hislerini içlerine gömüp birlikte çalışabilmeliler.

ismail saymaz, murat ağırel, ünsal ünlü, ruşen çakır, fatih altaylı, selda güneysu, cüneyt özdemir, nevşin mengü, timur soykan, erk acarer... uzar gider bu liste.

o gün geldiğinde adım gibi eminim ismet berkan gibi, ahmet hakan gibi, balçiçek pamir gibi, abdülkadir selvi gibi tiplerin fırıldak gibi döneceğine. bunlardan bir tanesinin bile salça olamadığı bir proje olsun da... ben razıyım cüneyt özdemir'in suratına tahammül etmeye falan.

bak bu iş yapılır; katkı verecek isimlerden kalemi olan kalemiyle, networkü olan networküyle, teknik imkânı olan teknik imkânıyla, arşivi olan arşiviyle, operasyonel ekibi olan ekibiyle, nüfuz gücü olan nüfuz gücüyle, kitlesi olan kitlesiyle, sunum becerisi olan sunum becerisiyle taşın altına elini koyar.

neden olmasın be arkadaş? 1-2 yılda toparlanır bence materyaller, şimdi başlasalar rte'nin devrileceği seçimlerin ertesi yılına yetişir gıcır gıcır, şömizli, birinci hamur, sert kapaklı baskılar.
  • akp’den chp’ye geçen manisa yunusemre ilçe belediyesi’nin makam odası. görsel: tweet

bakın burası ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş'ın 2019'da devir aldığı makam odası: görsel internetteki diğer haberlerdeki fotoğraflara bakarsanız hiçbir dekor değişikliği de yapmamış bugune kadar.

bu da istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu'nun saraçhane'de kullandığı makam odası: dailymotion imamoğlu 2019 yılındaki ilk kez o göreve geldiğinde, saraçhane'deki belediye binasında önceki başkan (ve kayyum) için tahsis edilmiş 18 makam odası olduğunu söylemişti: dailymotion
  • chp sözcüsü deniz yücel: "akp ve mhp’den devralınan belediyelerin borç yükü 100 milyar tl." - tweet
  • genel kurmay başkanının terör örgütü yöneticisi olarak yargılanması.

benim hayatımdan 26 ay çaldılar. beni 26 ay hürriyetimden yoksun bıraktılar. ama 6 ocak 2012 günü söylediğim gibi, yüce türk milleti oynanan oyunu, iddiaların geçersizliğini, bir genelkurmay başkanını ve karargâhını, terör örgütü karargâhı ve terör örgütü olarak suçlamanın kabul edilemez bir durum olduğunu, bizlerin darbecilikle hiçbir alakamız olmadığını yüce türk milleti kısa zamanda anladı.
    işte ben bugün burada isem, yüce milletimin bizlere gösterdiği sevgi ve bizlere verdiği destek sayesinde buradayım. bu nedenle her şeyden önce, burada, huzurunuzda yüce türk milletine en derin şükranlarımı sunuyorum.
    ilker başbuğ'un cezaevinden tahliye konuşmasından, 7 mart 2014
34 entry daha
hesabın var mı? giriş yap