• "dap yapı’nın yönetim kurulu başkanı ziya yılmaz, "bugün konut alan aslında neredeyse yüzde 50'lik bir indirimle ev sahibi oluyor. şunu net olarak söyleyebilirim; 2019'da şu an gördüğünüz bu fiyatlar resmen hayal olacak” dedi."

bence de
    bu fiyatlara ev satabilmek hayal olacak.

kaynak
  • inşaat krizinden önceki son çırpınış. bu kadar mı para lazım? ytd
  • boyle diyorlarsa 2019'da fiyatlar baya dusecek.
  • benim hayalim , bahçeli müstakil bir ev , senin yaptığın beton blok hiç sikimde değil.
  • kendisine katılıyorum. bir yıl sonra konuşalım.tabi ki yazıda geçtiği gibi istanbul ve izmir için .
  • “konut alan kazandı, dolar alan kaybeder.” diye devam eden, inşaat sektörünün geldiği noktayı gözler önüne seren, yalvarış minvalinde açıklama. kaybedersek de dolar alarak kaybedelim, sizi zengin ederek değil.
  • 1.2 milyon tl fiyatli residencelarini seneye 50 bin dolara alacagim insaat firmasi.
  • insanlarda para olursa satarsın aslan parçası, para olmadığına göre de şu anki fiyatının yarısına satacaksın 2019'da.

ticarette bir kural vardır, bir malın değeri, onu satabildiğin tutar kadardır, senin biçtiğin fiyat değildir.
  • haklı önerme olabilir.
    emlak konut özellikle istanbul'da hali hazırda satışta olan 180bin konut için bir satış güzelliği yapacak.
    15milyonluk istanbul'da bu rakam hiçbirşey değil.
    2 aylık stok..
    tükenince hakikaten zor bulursunuz o rakamları.
    (bkz: akparti trolü değil onun hiçbişesi değilim.)
  • bunu yatırım tavsiyesi olarak alıyor muyuz? ben şimdi alırım 2019'da iki katı kar etmezsem dava açarım ama?

upper judith: dap yapı borsada işlem hacmi olan bir şirket. başta kendi holdingi olmak üzere, inşaat sektöründe olan fimaların kısa vadede hisse fiyatlarını yükseltmeye yönelik açıklamalar suç konumuzun inşaat olmasının hiçbir önemi yok. diyelim ki, demir çelik için böyle bir açıklama yapılıyor. "2019'a kadar demir çelik almayanlar 2019'da iki katı fiyata alır" deniyor. bu demir çelik hisselerinin değerini kısa sürede taep fazlası oluşacağından yükseltmiyor mu arkadaşlar? biraz motomot almayın bazı şeyleri amk.

--- spoiler ---

1. bilgi suistimali ve piyasa dolandırıcılığı(22):

doğrudan ya da dolaylı olarak sermaye piyasası araçları ya da ihraççılar hakkında, ilgili sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkileyebilecek nitelikteki ve henüz kamuya duyurulmamış bilgilere dayalı olarak ilgili sermaye piyasası araçları için alım ya da satım emri vermek veya verdiği emri değiştirmek veya iptal etmek suretiyle kendisine veya bir başkasına menfaat elde etmek bilgi suiistimali suçu olup, menfaat temin eden;
    a) ihraççıların veya bunların bağlı veya hakim ortaklıklarının yöneticileri,
    b) ihraççıların veya bunların bağlı veya hakim ortaklıklarında pay sahibi olmaları nedeniyle bu bilgilere sahip olan kişiler,
    c) iş, meslek ve görevlerinin icrası nedeniyle bu bilgilere sahip olan kişiler,
    ç) bu bilgileri suç teşkil eden fiilleri dolayısıyla elde eden kişiler
    2 yıldan 5 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır. ancak, bu suçtan dolayı adli para cezasına hükmedilmesi halinde, verilecek ceza elde edilen menfaatin 2 katından az olamaz (spkn m.106).
    sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 5.000 günden 10.000 güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar. ancak bu suçtan dolayı verilecek olan adli para cezasının miktarı, suçun işlenmesi ile elde edilen menfaatten az olamaz.
    yukarıda tanımlanan suçu işleyen kişi pişmanlık göstererek, 500.000,-tl’den az olmamak üzere, elde ettiği veya elde edilmesine sebep olduğu menfaatin 2 katı miktarı kadar parayı, hazineye;
    i. henüz soruşturma başlamadan önce ödediği takdirde, hakkında cezaya hükmolunamaz.
    ii. soruşturma evresinde ödediği takdirde, verilecek ceza yarısı onanında indirilir.
    iii. kovuşturma evresinde hüküm verilinceye kadar ödediği takdirde, verilecek ceza 1/3 oranında indirilir (spkn m.107).
    --- spoiler ---

judith: spoiler eklendi.
hesabın var mı? giriş yap