• icince bitiyo..
  • en çok kafa sikme, saçmalama, kusma, baş ağrısı olarak ortaya çıkan zararladır..

edit: tek entry iki hikaye, konulu film gibi oldu a.q erotik hikaye yazarı diyenleri (bkz: #38337618) haklı çıkarır gibi yazıyorum sanırım. oğlum nerden çıkardınız erotik hikaye yazdığımı.. şimdi buradan yola çıkıp entrylerim arasında dolaşıp boşalabileceğini sanan veya şuan düşünen varsa boşuna yorulmasın, elinizde kalır haberiniz olsun.. neyse konu alkolün zararları işte;

hikaye 1

sene, çok sene önce.. uzun süreli bir ilişkinin başlarındayım.. sanırım 6-7 ay olmuştu başlayalı emin değilim okursa kusura bakmasın dediğim gibi çok sene önceydi... hatun kişi birkaç hafta kalmak için bana geldi. o sıralarda yavaştan alkole alıştırıyorum bunu. veriyorum damardan alkolü yavaş yavaş.. sarhoş olmanın güzelliğini anlasın istiyorum. sonra da nuri alço edasıyla izliyorum sarhoş oluşunu, ilerde hayata geçireceğim fantezileri kuruyorum, günler geçiyor, her ilişkide olan sorunlar falan yuvarlanıp gidiyoruz işte.. neyse bunun arkadaşı ile arkadaşının sevgilisi bize geldi. kurduk misafirlerimiz için masayı, içkimizde bol.. yavaştan içmeye başladık ama benim hatunda bir değişiklik var, ne olduysa artık biraz hızlı içiyor. yavaş dedikçe umursamıyor. daha önce bir iki kadehten fazla içmeyen, çakır keyiften ötesini bilmeyen insan 35liği yuvarlıyor gözümün önünde. lan yavaş dediysem de dinletemedim arkadaş buna. içtikçe de çenesi açıldı mı, susmuyor, konuşuyor da konuşuyor a.q. tamda tahmin ettiğim gibi lafı da bana getirmesinmi.. tüm kirli çamaşırlarımızı o ortamda döktü ortaya. işte simam bunu yaptı, işte simam şunu yaptı vs vs. lafı evirdi çevirdi götümüze soktu. hayır soktun tamam bırak, yok illa zevk alacaksın diyor sokup sokup çıkarıyor, döndürüyor tekrar sokuyor falan, hayır arkadaş gerçekten bir gram zevkte almıyorum. şu muhabbeti yapıyorsan eyw yap ama baş başayken yap. başkalarının yanında kavga etmekten nefret ederim. üstelik bu misafirler senin arkadaşın ve benim ilk defa evime geliyor. samimiyetim yok yani. tek kelime etmedim, bol bol dinledim çok içtin hayatım hadi yat artık falan dedim, inat etti yatmadı. karısını döven adamlara o an hak verdim ama sadece o an. haa ben bi şey yapabildim mi yapamadım tabi ki yanlış anlaşılmasın şimdi olsa yine yapamam, yapmamda. neyse ortam soğuyunca masa dağıldı, hatun nasıl sarhoş olmuş. midem bulanıyor simam dedi. gel dedim sen kusmadan rahat edemezsin, dayanamadım o haline götürdüm banyoya, kusturdum, elini yüzünü yıkamasına yardım ettim. biraz ayıkınca yediği boku anladı "ya ben nasıl böyle oldum" falan diye saçmalaya başladı. sevgilime verdiğim nasihattır gençler not edin işinize yarar; ağzınla içeceksin götünle değil, eğer içerken içkinin tadını almamaya başladıysanız ve içki su gibi geliyorsa ayrıca canınız daha da içmek istiyorsa artık götünüzle içiyorsunuz demektir. bu nasihatimden sonra ne zaman içip sarhoş olmaya başlasa götünle içme lafım kulaklarında çınlıyormuş, öyle demişti uzun bir zaman sonra.

neyse işte görüldüğü gibi zararlardan birisi başkalarının kafasını, beynini sikme, kusma, saçmalama olarak ortaya çıkar, alkolden değil ama böyle durumlardan uzak durulmalıdır. daha büyük zararı ise aşağıda;

hikaye 2
    sene birkaç bilemedin üç-dört taş çatlasın beş-altı sene önce.. bir grup kızlı erkekli arkadaşla içmek için bara gittiğimiz bir seneydi oradan çıkarın hangi sene olduğunu işte. yalnız ortam baya kalabalık. herkes birbirini tam olarak tanımıyor maksat kaynaşalım, tanışalım.. neyse ben ve panpam hesaplı olsun diye bara gitmeden önce evde içip gittik. barda da baya içtik, limitlerimizin son aşamasına geldik. biraz zaman geçince grup dağılmış, herkes üçlü dörtlü gruplara bölünmüş, birbirini daha iyi ve bireysel tanımak isteyen gruplar çıkmış ortaya.. bir ben birde arkadaşım sap gibi kalmışız. durumu biraz geçte olsa anladık. arkadaşım "simam panpa bişiler yap biz mal gibi kaldık" deyince hemen iki tane hatunu sap olan grubumuza dahil etmeyi başardım. tabii ki güzel olanı ben aldım, çirkini de arkadaşa kakaladım ama çok votka olduğundan arkadaş halinden gayet memnundu. neyse bu seferde başladık kızlarla içmeye. daha ne içiyorsun a.q yeter işte mal olmuşsun kafan trilyon nereye içiyorsun. yok kızlar içiyor ya bizde içeceğiz. neyse kızlar tekila vuruyor bizde onlardan eksik kalmıyoruz peşlerinden bizde vuruyoruz. muhabbet kahkaha ooooo her şey süper, hayat toz pembe, getirin a.q ne kadar içki varsa onu da getirin, içeriz biz.. tabii alkole rağmen kafamda tilkiler dolaşıyor, aynı tilkiler arkadaşa da uğramış gözlerinden okunuyor, eve davet edeceğim birazdan geceyi golle süsleyeceğiz. ikimizin gözlerinden de bu okunuyor. sonra yanımıza elinde iki bardak tutan piçin biri geldi "beyler sizin için özel hazırlattım, şunları bi vurun" dedi. bu ne dedim. "hocam sizin için özel hazırlattım üzümünü ye bağını sorma ya, için siz için" dedi. bardaktaki içkiye baktım yeşil parıl parıl parlıyor, absentmi diyorum ama üzerinde köpük var, buharlar çıkıyor. böyle büyücülerin hazırladığı iksir gibi bir şey. iyi içelim ver dedim. beleş bok bulsak yiyeceğiz a.q. arkadaşla bardakları fondip yaptık ama gözlerimizden yaş gelecek sanki ömrümüzden ömür gitti.. sonra bir baktım kızlar yok. kızlar nerde lan dedim arkadaşa "bilmiyorum aga nerdeler" dedi. vay amına koyum eleman ne içirdiyse bize, taş çatlasın 30 saniyelik süre bilinç kaybı yaşadık o süre içinde bizi sikseler haberimiz olmayacak, böbreklerimizi alsalar ruhumuz duymayacak. asıl olaya gel, kızlar nerde demesem arkadaşımın kızların gittiğinden bile haberi olmayacak. ben kızlar nerde demeden önce gs-fb maçı muhabbetine girmişti. sonra gruptan tanıdığım bir elemana bizim kızları gördün mü dedim. onlar sizin masanıza gelen piçle gittiler dedi. vay a.q olaya bak, piçteki zekaya bak sen masamıza gel bilinç kaybına neden olacak bir şey içir kızları götür. ulan allahsız kızlardan birini bari bıraksaydın biz arkadaşla bölüşürdük..neyse yinede helal olsun dedim ama çok piste sövdüm..
    hadi ben içiyorum yanımdaki mala ne oluyor da içiyor. lan iki üç kadehten sonra yalpalayan, götü başı oynatan adamsın sen niye içiyorsun. kovdum arkadaşı hemen yanımdan siktir git, ben gidiyorum dedim. "nereye aga?" dedi anayın dedim gerisini söyleyemedim. vurdum sokaklara kendimi sonra elizabeth’e dedim ki gördün mü olanları neler geldi başımıza..? "ne oldu ki simam" dedi, bu alkol tüm kötülüklerin anasıymış dedim kaldık yine baş başa…
    edit:imla
  • alkol o kadar zararli biseydir ki tum avrupa icip icp birbirini dover, trafik kazasinda turkiyeyi ve ortadouguyu 5 e katlar, birbirlerinin kafalarini kesip 70 lerini gormeden geberirler..

ama ortadoguya bak cennet gibi masallah..

edit: alkol faydali bisey degil demek istedigim, eger konu sagliksa veya toplumsal huzursa aradigidiginiz cozum bu degil. kendi inanclarinizi dayatmaksa bize..o zaman da bi siktirin gidin.
  • cirkini guzel gosteriyor daha ne olsun.
  • uzun süredir alkol tüketen biriyseniz beyniniz artık serotonin denen mutluluktan sorumlu hormonu salgılamakta zorlanıyor. çekilme belirtisi olarak da depresif duygudurum baş gösteriyor. zaten olumsuza odaklanmaya meyilli olan beynimiz iyice mutsuz olup bir şekilde arıza çıkarmayı başarıyor.

kaygı bozukluğunuz varsa kaygınızı da bir güzel arttırıyor. nefes almakta güçlük, kalp çarpıntısı gibi tatsız tuzsuz şeyler yaşatıyor.

ertesi günü mutsuz bir şekilde yatakta geçirmenize sebep oluyor.
    kendimize ve sevdiklerimize, maddi veya manevi bir zarar vermeden, uzaklaşalım. kararım budur.
  • bazen insani o kadar mutlu, tasasiz ve rahat bir ruh haline sokar ki eski halinize dondugunuzde sanki bir anda hersey cok kotuymus gibi gelmeye baslar.
  • karacigeri mahveder,elaleme rezil olursun,ne dediginin farkinda olmadigin için sayginligin duşer..

edit: konu hakkında birinci ağızdan deneyimleri okumak isteyenler linkteki kitabı okuyabilir http://www.alijeancorakci.com/…ir-alkoligin-gunlugu
    (bkz: eski bir alkoliğin günlüğü)
  • gercekte olmayan cesaretin $ahlani$iyla birlikte bilincaltinda neler istediginin ortaya ciki$i.
    seyrek olarak iyi sonuclar verdigi gorulse de genelde insan ili$kilerini tahrip edici sonuclar dogurur.
    iyi sonuclar verdigi ornekler, genelde alkolle beraber gelebilen konu$kanlik ve sempatiklik olabiliyor, ancak bu da alkolun devamiyla beraber kaciyor, tatsizliklara yol acabiliyor.
    o nedenle "ulan dur 2 tane daha iceyim, su kiza gidip sormazsam" yakla$imi pek saglikli gorulmemektedir.

(bkz: ye$ilay)
  • bir latin atasözünün tespit ettiği zararlardır.

(bkz: zehri miktar belirler)

fazla su içmek bile zehirlenmeden dolayı ödürebiliyor.

hem sana kim diyor ki zıvanadan çıkana kadar iç, sonra da araba kullan veya karını döv diye? bu ikisini yapanlara verirsin adamakıllı bir ceza, bak bakalım ondan sonra bu işlere girişebiliyorlar mı.
  • insana cesaret edemeyeceği şeyleri yaptırmasıdır.

mesela 1.90 boyunda 100 kilo bi arkadaşla gangam style'da dans ederken bulursunuz kendinizi.
hesabın var mı? giriş yap