• kanaatim odur ki; atatürk'ü bu denli çağ ötesi yapan şey, onun vizyonunun en başından beri batının bu coğrafyadaki planları ile çelişmesidir.

peki nedir o vizyon?

"şurada kendi halinde üretken, kendine yeten güzel bir ülke olsun. dünyaya ve insanlığa katkılar sunan sevgili, saygılı çalışkan bir millet olsun."

işte türkiye'nin böyle bir ülke olması batı'nın ortadoğudaki tüm çıkarları ile çelişiyor.

batı'nın gerçek oyun kurucuları atatürk'ü asla sevmez. ondan ve ideallerinden ölesiye nefret ederler. onlar kimleri sever biliyor musunuz?

gerçekte onlar; "en büyük olucaz, osmanlıyı kurucaz, dünyayı feth edicez" popülizmi ile ülkeyi felakete, halkı cehalete sürükleyen delileri severler. onları ve leş iktidarlarını daima korurlar.

eğer o gün atatürk'te böyle düşünse idi bugün temelli mısır olup çıkmıştık. fakat bu olamazdı ki. o asla böyle biri değildi. hiçte olmadı. o analitik düşündü ve gerçekçi hedeflere korkusuzca yürüdü.

"ben istese idim derhal askerî bir diktatörlük kurar, memleketi öyle yönetmeye kalkışırdım. fakat ben istedim ki, milletim için çağdaş bir devlet kurayım. ve onu yaptım."

(t.t.k. belleten.cilt: 3, sayı: 10, s. 288)

ayrıca 1919 ingiliz istihbarat raporlarında atatürk şöyle geçer;

"mustafa kemal tehlikeli biri. zıtları desteklenmeli ve rakipleri bir araya getirilmeli."

https://www.bbc.com/…rkce/haberler-turkiye-50348221

hilafetin kaldırılma dedikoduları ilk çıktığında en rahatsız olan ve telaşa kapılanlar yine ingilizlerdir.

istenmektedir ki bütün bir anadolu sonsuza dek vahdettinler tarafından davar gibi güdülsün.

mustafa kemal ise ta ilk gençlik yıllarından itibaren olup bitenlerin farkındadır. milli mücadeleyi başlattığı gün saray'ın ihanetini net bir şekilde görmüş ve illallah demiştir. ne var ki kafasında başka bir plan vardır.
  • gururlandık yine
  • ilk başta erdoğan'ı ılımlı müslüman demokrat zannedip kıçının üstüne oturan avrupalıların bir zamanlar diktatör diye hor gördükleri atatürk'ün müslüman coğrafyadan çıkabilecek yegane devrimci olduğunu anlaması olayıdır.
    darısı akp seçmeninin başına.
  • kapak olmuş.
  • sayfada yer alan diğerleri de atatürk gibi mensubu oldukları milletin insanları tarafından ihanete uğruyorlar mı acaba diye merak ettirdi.
  • "demek ki dış mihraklar da mustafa kemal'i tutuyor, demek ki ingiliz ajanı"

çomar mode off.
  • dergiden çok içimizdeki vatan ve millet düşmanlarına olan kapaktır.
  • türkiye'den siktir olup gitmek isteyen kalifiye insanlara selam çakan kapaktır.
  • başkasının başarısı ile övünen züğürt tesellisidir. atatürk sevgisinin böyle gösterilmesinden bıktık artık. gerçekten ülkesini ve atatürk'ü seven insanlar çalışkan, değer üreten insanlardır.
  • 'almanya bizi kıskanıyor' sözü gerçek oldu fakat sizin sikik projelerinizle değil, ulusal devrimci başkomutan gazi mustafa kemal atatürk ile oldu.

kudurun ak çomarlar.
hesabın var mı? giriş yap