• almanya da 20 bin euroya sifir araba var. bizim ulkemizde degil 20 bin lirayi yine 20 bin euroya araba yok. adamlarin 20 bin euroya aldigi arabayi biz 350 bin liraya aliyoruz.

böyle böyle milleti uyuttular. ama artik papaz yemiyor.
  • bizim 20 bin liramız bile bizim 20 bin liramız değildir.
  • bakın size dün içimi acıtan yaşadığım bir olayı anlatayım, bilenler bilir türkiye'nin bimi a101'i neyse almanya'da da aldi odur. girdim dolanırken hava güzel dondurma alayım yerim dedim. gözüm altılı magnum bademliye takıldı. fiyatına baktim 3.60€. alışverişimi bitirdim çıktım eve gelince öyle laf arasında türkiye'de bunlardan vardi acaba fiyati nedir diye girip migros'un sitesinde 27.50 lira olduğunu gördüm. tabi bir çüş çektim ama burada bitti mi bitmedi. aldığım dondurma 660 ml olmasına rağmen migrosun sitesindeki sadece 335 ml. yani hemen hemen 2 kat küçüğü. bakın bu benim ikinci çüşüm oldu. demem o ki aynı miktarda dondurmayı yiyebilmek için bir tarafta 3.60 euro verirken canım ülkem türkiyemde 55 lira vermek gerekli. bitti mi daha bitmedi e bunun birde kalite durumu var bunlar aynı kalitede de değil sizi temin ederim. yav iboşlar ülkenin anasını nasıl ağlattınız böyle size yüzlerce örnek bulurum say say bitmez. ne hale soktunuz canım ülkemi allahınızdan bulun.
  • halkın da 200.000 lirasıdır.
  • “alım gücü anlamında” diye diye devam eden bir zafer şahin sözü.

zafer şahin kim diyeceksiniz, ben de bilmiyordum. ta ki bugün twitter’da gündem olana dek. takvim gazetesi temsilcisiymiş.

yukarıdaki cümle hakkında yorum yapmayacağım, yorum sizin.

video.
  • alman gelip 20 bin euroyu bi türke verse ucuz yollu 1 odalıda olsa ev alır, biz 20 bin tl yi bi almana verip yarım odalı ev ver desek orta parmak işareti alırız.
  • fantastik bir beyan.

bir de alım gücü anlamında söylenmişmiş.

evet, alman'ın sıfır araç alım gücü; türk'ün alım gücü.
  • çok doğru.

ben mesela berlin'de 800 euro kira ödüyordum, bugün istanbul'da 800 tl ile en kral kümesi tutabilirim. üstüne üstlük horoz ve tavuklarla da iletişimim kuvvetlenmiş olur. kefil için kurumsal civciv bulamadım, yoksa ohooo...

hep şikayet hep şikayet... insanımız kıymet bilmiyor.
  • zafer bey normal zekada biri olduğunuzu varsayarak sormak istiyorum.

hiç mi allahtan kork muyorsunuz?
hesabın var mı? giriş yap