• bu cocuk 19 yasinda. 2.08 ( you cant teach height) boyunda. liseden sonra universite birinci ya da ikinci siniftan birakip drafta girenlerle ayni yasta. ve cok sahane isler yapiyor. saha hakimiyeti cok iyi. potaya gitmekte korkusuz. dunk'a gelen adama kafa tutabiliyor. top calma girisimleri yapiyor. o boyla point guard gibi sahadan sahaya dripling yapiyor.

bulundugu profesyonel ortamda kacinilmaz olarak fizigini, hizini ve dayanikliligini gelistirdiginde, uc yil icinde vazgecilmez olabilir, 24 yasindaki bir sonraki kontratinda rekor paralara imza atabilir. oradan sonra da bir 10 yil en ust duzeyde sahane top oynar.

bir yildiz doguyor....
  • eğer basketboldan zevk almayı kesip şov ve menfaat peşine düşmez ve fiziksel kapasitesini arttırıp, sakatlık yaşamazsa türk basketbol efsaneleri arasına girebilecek kalibredeki oyuncu.

yıllardır, özellikle nba, marka değeri ve finansal menfaatler nedeniyle sevdiğimiz oyunun içinden geçtiler. basketbolun gerek duyduğu yetenek ve sezgi kavramları ortadan kaldırıldı, atletizm ve görsel şova dönüştü.

insanların alperen'i izleyip şaşırması ve daha fazla süre almasını istemeleri ile alakalı tespitlere katılıyorum. kirletilmemiş ve doğal bir oyuna özlemden kaynaklanıyor insanların ilgisi. bu arkadaşımız ise bana lise zamanımızda ders aralarında yaptığımız basketbol maçlarının içerisinden fırlamış gibi geliyor. attığı paslar, kendinden uzunlara karşı pota altı oyunları ve alan kapatmaları, oyunu okumadaki sezgisi ; " hadi alperen, 3 'e 3 tek pota çevirelim mi ?" diyesi geliyor insanın. bu da oynadığı basketbolu sempatik kılıyor.
  • kendisine koçu tarafından haksızlık yapılan basketbolcu. bunu alperen türk olduğu için söylemiyorum. alperen profilinde bir oyuncunun tanking yapan bir takımda 25 dakikanın altında oynaması gerçek bir skandaldır. bunun herhangi bir mantıklı açıklaması olamaz. zaten reddit’e ya da herhangi bir nba forumuna bakarsanız hangi takım taraftarı olursa olsun aklı başında herhangi bir basketbol seyircisi bile bu çocuğun daha fazla oynatılması gerektiğini söylüyor. çünkü alperen’i iki üç dakika bile izlesen star ışığı olduğunu anlar insan, bunu görmemek imkansız.

eksiklikleri var mı? tabii ki var. mesela oynadığı süreye göre top kayıpları çok ve çok kolay faul yapıyor. ama houston’da kim top kaybı yapmıyor ki? takım hem genç hem de kısaların top hakimiyeti iyi değil. bunlar gayet normal. alperen özelinde bu çocuk bir çaylak ve hata yapa yapa nerede zorlaması gerektiğini nerede sakin kalması gerektiğini öğrenecek. bunu da ciddi süreler alarak öğrenecek. 13 dakika oynarak değil.

wood sakatlanmışken alperen yerine theis kalasına (kalas dedim ama kendisi contender bir takım için değerli bir yan parça aslında ama houston gibi bir takımda oynaması saçma ki zaten rotasyondan çıkarmıştı silas dahisi) 20 dakika süre vermezsin. bunu basketbol mantığı içerisinde açıklayamazsın.

bakalım silas alperen’e yeterli süreyi vermeme inadında ne kadar direnebilecek? merak konusu bu gerçekten.
  • bu ara beni mutlu eden tek şey sabah uyandığımda alperen'nin maç performansını izlemek herhalde.
    hele ki en son maçta yaptığı fake üzerine attığı sayı ve spikerlerin tepkisini tekrar tekrar izledim.
    zamanla oyun bilgisi ve fiziği geliştikçe kusursuz oyuncu olacak inşallah
  • oyun stili luis scola'ya da benzeyen oyuncudur. alperen şu an ona göre daha yavaş görünüyor ama kas kazanıp birkaç cm daha boyu uzarsa, ona denk bir oyun ortaya koyar, hatta yeteneğiyle çok daha iyi noktalara gelebilir.
  • (bkz: #130342282) şu entrymde uzun uzun yazmıştım oynanış tarzının popülaritesine olan katkısını. serbest atış rutini, ısınması, agresif savunması... meyvelerini alıyor bakınız. link
  • an itibariyle batı konferansının en kötü takımında oynamak zorunda kalan, pozisyonlardan sonra defansa koşarken ellerinin ve kollarının aldığı şekille mini bir t-rexi andıran yerli ve milli oyuncumuz.* üzülüyorum bu takımda olmasına ama herif çaylak olmasına rağmen her seferinde artan performansıyla göz dolduruyor, dikkat çekiyor.

bir sakatlık yaşamazsa bu ligde oynamış en iyi türk oyunculardan olacak. cedi furkan falan kusura bakmasın.
  • gecen bu aslani oklahoma macinda houston'da canli izleme firsati buldum. surkeli top istiyor surekli hareketli. baktim az sayi atinca iyice hareketlendi insiyatif almaya basladi. dedim video cekim atacak bu aralar. yakaladigim videoyu asagi birakiyorum. aslan be. gurur duyduk

https://streamable.com/5wncpj

ekleme edit: bugunku orlando macinda da bir kez daha hayran birakmistir. oyun zekasi ust duzey!
  • çok değişik bi şey geliyor. az önce ilk çeyreğin son 2 dakikasında girip müthiş işler yaptı ağzım açık izledim.

edit: gece gece orgazm etti oy anam oy.
  • ya biraderim bu alperen şengün size ne etti?

oyunda olduğu süre boyunca takımın asla sahip olmadığı planlı ve akıllı oyunu oynatıyor size, ne diye çıkartıyorsunuz? koçun kariyerinde çalışabileceği en zeki ve mantıklı uzun olan alpi'yi doğru düzgün izleyemiyoruz, oynadığı kısa sürede de full+full başarılı oluyor...

bunu ülkemizden diye söylemiyorum, gidip reddit'te de okuyabilirsiniz. rockets taraftarları da alpi'yi daha çok görmek istiyor ama tüm dünya koçu ikna edemiyoruz.

çok anlamsız cidden!

edit: son çeyrek girdi, maçı kurtaracak aslan parçası
hesabın var mı? giriş yap