• bilhassa yeni tanışılan sevgili adayını etkilemek için yapılan açılış tribidir. esprilere senkron dışı gülerek çevredeki diğer koltukdaşları da etkilemek amaçlıdır.
    hatta bu işi abartan gözleri kapayıp yorgunum ayağına yatan ve sadece dinleyeceğim havasına bürünen kişiler de maalesef hayatlarını sürdürmektedirler.
  • cince altyaziya sahip filmlerde mecburen girilen triptir.
  • tribi iyice abartmak için..:

- aa alp film başlıyor napıyorsun kulaklıkla..
    - yeni bir cd aldım izlerken onu dinleyeceğim..
    - saçmalama lütfen, film alt yazılı değil ki..
    - olsun ben dudak okuyorum..
    - müthişsin..(hemen veresim geldi)
  • orjinalinden çince, japonca, swahilice, fince, norveççe, rusça, farsça, fransızca, italyanca, mozambikçe, papua yeni ginece* filmleri seyredememeye yarayan pek bir tuhaf triptir kendileri. yok ben avrupa, asya, antarktika* filmleri seyretmeyeceğim, varsa yoksa ingiliz-ce olanlar diyorsa söz konusu kişi takdir etmek, kendisine bbc'li günler dilemek düşer diğerlerine.
  • ingilizce bilip altyaziya gerek duymayan insanlarin, illa ki herkesin gozune sokmadan da yasayabildikleri sey. isi "altyazi okumayanlar sadece altyazi okumadiklarini gostermek icin altyazi okumazlar" seklindeki sacma otesi totoloji haline sokmaya calisanlar lutfen hemen atgozluklerini veya spirallerini cikarsinlar. yeter be!

(bkz: starbuckstan elinde kahveyle cikan insan modeli)
  • altyazıların filmi katlettiği yerlerde imdadımıza koşup olayı kurtaran trip...
    (bkz: #6132380)
  • - canımmmmmm, filme baksana ne daldın tavana ?
    - ingilizcem iyidir benim, alt yazılar gözümü alıyor,
    - ayy, oğlana bak ne kadar romantik di mi ? sen de bana söylesene öyle şeyler...
    - hımmmm, arada kola alalım..
    - esas oğlan diyorum, hadi söyle bi kaç güzel şey sen de bana...
    - mısır patlağı da alalım, tuzlu tuzlu iyi gider kolanın yanında...
    - ay ben ne diyorum sen nerdesin, aloooo, gidiyorum ben öf.....
    - ben kalıcam daha, diyalekt süper, çıkarken göndersene frigocuyu içeri.........
  • espri daha yapılmadan gülmelerin başlaması en açık yan etkisidir.
  • ters de tepebilecek triptir. kahramanımız ağır aksanlı bir filmi izlerken ben 6 yaşımdan beri ingilizce konuşuyorum ulan diye kasıp altyazıları okumaz. ama filmden de bir bok anlamaz böylelikle kendisini sorgulamaya başlar. "acaba ben yeterince ingilizce bilmiyo muyum lan ? bunca yıl kendimi mi kandırdım acaba?" şeklinde tripler girip bunaldıkça bunalır. sonunda redhouse sözlüğü kafasına vurmak suretiyle intihar eder.
  • bu triptekilerin ülkemizdeki bir sloganı için;
    (bkz: cnbc e izliyorum gözlerim kapalı)****
hesabın var mı? giriş yap