• işte aragorn'un kılıcı, isildur'un kırılan narsil'inin parçalarından dövüldü, elfçe ismi batının alevi anlamına geliyor vs. batının ahlaksızlığı.

ben bunu aldım lan.

gençlik fantazimi gerçekleştirdim ve aldım. önce çok hoşuma gitti ama şu anda evde 1,5 metrelik bir kılıç var öyle duruyor. harbi ergen fantazisiymiş. para vermeyin böyle şeylere.
  • aragorn ii (bkz: aragorn) tarafindan kullanilan kilic. elrondun kehaneti uzerine sauron yeniden ortaya cikinca imladrisdeki elf demirciler tarafindan third age 3018 tarihinde narsilin parcalari dovulerek yapilmi$tir. bicaginda elendili simgeleyen 7 tane yildiz, isilduru simgeleyen ay, ve anarionu simgeleyen gune$ ba$ta olmak uzere bir cok desen mevcuttur. pelennorda zaferi simgeleyen ogelerden biri olarak taninir, halk arasindaki adi "flame of the west" (batinin alevi)dir.

galadriel tarafindan kilici korumasi icin ozel i$lemeli bir kin aragorna hediye edilmi$tir.
  • kitapta elrond'un divanı'ndan sonra kardeşlik yola çıkmadan aragorn'a verilmiştir.filmde ise aragorn dunharrow'da rohan kampındayken, elrond tarafından getirilmiştir.
  • yapay zeka destekli izleme ve savunma sistemleri şirketi. arkasında spacex' in de yatırımcısı olan founders fund var.

www.anduril.com
    "flame of the west" (batinin alevi)
    isim nasıl ama? yakışmış değil mi?

palantirde güzel. onu da inceleyin.
  • uzun yıllardır sahip olma hayallerini nihayet gerçekleştirmiş olduğum kılıç.
    ortaokuldaydım ilk defa narsil olarak arkadaşımın abisinde bu kılıcı gördüğümde. o günden beri de hep aklımdaydı bir gün alacağım diye. yıllar geçti, belki 15 yıl oldu, 30. yaş günümde kendime hediye olarak bir frostmourne bir de anduril aldım. eve geldikleri gün çocuklar gibi sevindim ne yalan söyleyim. şimdi de onları salona asıp, gelecekte ne gibi ekstralarla kendime güzel bir bölüm yapabilirim diye düşünmeye başlayacağım.
    akşam eve gidince de anduril'imi yanıma alıp, kral'ın dönüşünü tekrar izleyerek eve gelişlerini kutlayacağım.
  • http://www.swordarmory.com/lotr/uc1380.htm

adresinde görülebilecek kılıç, para babası iseniz alabilirsiniz de tabi...
  • narsil'in yeni ismi...
  • elfcede batinin alevi anlamina gelir ve aragorn, narsil tekrar dovuldukten sonra ona bu adi vermistir.
  • ben bu kılıçtan bir tane almak istiyorum. yurt dışından getirsen gümrükte kalır diyorlar. burada satan sitelerde de hep stok yok ne yapacağım bilemedim. bir fikri olan arkadaşlar yeşillendirebilir.
  • elendilin kılıcı. ısildur zamanında kirilan kılıç ayrık vadide tamir edildikten sonra aragorn kılıca bu ismi vermiştir. elfçede batının alevi anlamina gelir.
hesabın var mı? giriş yap