• rafet'in soyadı ne?...el roman...
    at romanı...ne kaldı?... "el"...
    istisnanın bozmadığı ne?..."kaide"...
    birleştir bakalım...anladın sen onu...
  • elinde cumhuriyet gazetesi ile dolaşan, ciddi anlamda komik karakter.

6 sene sonra gelen edit: "ciddi anlamda komik" tanımlamasını sormak isterdim o zamanlar 20 yaşında olan bana
  • sözlükte bu lafın müptelası çoktur. anlamsız, çapsız espriyi, gıcık argumanı bunla kapatırlar. sanki dünyanın en kıymetli şakasını, en kuvvetli ironisini yapmış gibi gizli bkz içine "anladın sen onu" kalbını yapıştırırlar. bunu diyen insan ortada hiçbi halt yokken bir anda sanki dünyanın en baba lafını etmiş de biz anlamamışız gibi bi pozisyon yaratır. tam bir kıfayetsiz muhterislik örneği benim nazarımda. yapana ölesiye gıcığım. lümpenliğin daniskası lan resmen. hayır anlatacağını süsle, şöyle taşı gediğine koy ayakta alkışlayayım seni. offf vallaha yazarken içim sıkıldı arkadaş...
  • türkçe'nin en itici cümlesi.
  • gülse birsel'in beyaz'dan apaçık çaldığı ve teyelsiz, provasız kapıcı gaffur'a giydirdiği replik...
  • "aslında bir ayar vermek, bir imada bulunmak istedim ama galiba beceremedim, n'olur anlayın" anlamında kullanılıyor sıklıkla. banladım ben onu!
  • aşağıdaki replikte yer alan cümle:

-benim adım ne?
    +hamit
    -böl ikiye
    +ha-mit
    -ha yı at
    +mit
    -anladın sen
  • yapılan bir araştırmaya göre, bu bakınızın verildiği entrylerin %98'inde okumaya değer bir cümle olmadığı ortaya çıkmıştır. bu bakınızı veren yazarların toplam entryleri içindeki okumya değer entry oranı ise %7 oranında seyretmektedir.

(bkz: anladın sen onu)
  • korfez savasinin ciktigi sene boluspor cubuklu formayla ciktigi butun maclari kazandi...anladin sen onu...
  • komplo teorisi olayına girse asabilecek bir karakter.
    fehmi koruyla,dogu perincegide alıp reha muhtar esliginde ates hattında soyle bi muhabbet cevirseler diyo insan.
    dogu perincek:simdi hede hode... amerika soyle yapti ..
    adamimiz:bi dakika dogu abi bi dakika ne dedin sen.amerika.tamam simdi amerikayi bol ikiye ,am,erika.neyi sifreliyo erika evreka.ne kaldi geriye am.
    am ebenin ami olabilir..anladin sen onu anladin.
    (dogu perincek dumur,reha sessiz bi halde iddianin dogrulugunu dusunuyor,fehmi am lafını duyunca pusmus,biz mutlu, daha guzel bi dunya yani).
hesabın var mı? giriş yap