• igraine: (aslında arızayı bilmektedir ama babaya ılık ılık yaklaşmaktadır, sevimli pozlara bürünmektedir) baba, araba yokuş yukarı giderken viteste bi problem mi var bi tuhaf çalışıyo vıdı vıdı
    baba: (kaşlar çatılır) debbbbriyajjj balatası sıyrılmışşşşş
    anne: aman tatlım, neyse ki sıyrılmış, ya yırtılsaydı???
    baba: groaar
    igraine kikirdeyerek sıvışır
  • s-anneee!!
    a-efendim kizim
    s-anne manti yapicam da, icini nasil hazirliyim?
    (bu sirada diger hatta baba da vardir)
    a-vidi vidi * (bkz: manti acmak)
    s-hm tamam saol, a baba bu arada spora da basladim ben burda tekrardan, sagliyliyim, enerjiyim, cilginim deli gibiyim
    anne ve baba - eh be kizim biz seni tee oralara yemek yapmayi ogren, spor yap diye mi gonderdik birak bunlari derslerine falan calis sen.
    s- ....
  • peb evden bişey almak için uğramıştır. sonra çıkıp başka yere gidecektir. tam o sırada baba da işten gelmiştir ve kapının önünde arabayı görür. arabada biri beklemektedir. sonra peb'le apartman kapısında karşılaşır. sadece "görüşürüz, acelem var baba" denir. olaylar gelişir.

baba: arabada bi çocuk vardı yaa. kim o?
    anne: ben nerden bileyim. kızına sorsaydın ya.
    baba: sormadım işte. kim acaba?
    anne: e sorsaydın diyorum ya. okuldan ya da kurstan arkadaşıdır. olamaz mı yani?
    baba: hmm olabilir tabi ama kim peki?
    anne: hay allahım yarabbim. yahu gece eve geldiğinde sorarsın ben bilmiyorum.
    baba: ...*
  • anne ve baba bütün gün evde oturmanın verdiği sıkıntı ile atraksiyon yaratıp, stres atmak amacıyla sataşacak yer aramaktadırlar. bu sırada evden çıkmak istemeyen babayla, evde oturmaktan patlayan anne arasında şöle bi diyolog geçer:

anne- bak her yer çeşmeyi gösteriyo, bi gidip görelim bari, burnumuzun dibinde...pazar pazar evde oturcaamıza...

baba-alla alla, yeter yaw çeşme çeşme... ç'le başlayan kelime bile duymak istemiom

anne(5 dakika sona)- çazeteyi uzatır mısın? çişim de geldi zati. kalkmışken bi de çay koyiim.
  • anneyle baba salonda televizyon karşısında gözlerini dinlendirmektedirler *... ss bilgisayar başında takılmakta, olmayan muhabbete kulak kabartmaktadır...

baba: uyudun mu?
    anne: ı-ıh
    baba: bak sana bi teklifim var
    anne: ???
    ss: ???
    baba: şimdi senin portakallarla benim sütü karıştıracaz harika şekerler yapacaz... aha bunlar da hedef kitle...
    ss: baba yaaaa offf yaaaa... merhamet ulu tanrım!!!!!
    baba: ehehehehe
  • suannesisu: (mutfakta söylenir)
    -yaa böyle bişeyi ben nasıl yaptım... bidi bidi, nasıl bir aptallık ettim yaa....vıdı vıdı....
    subabasısue: (artis, kafayı yemiş, sanki su 100 derecede kaynar, pörtler der gibi bir genel kültür bilgisi verme rahatlığında)
    -e, kadınları hepsi salaktır?
    (sukedisisue burda kafa atma amaçlı hafif bir doğrulur, fakat diyaloğun devamını dinlemeye karar verir)
    suannesisue:
    -hah!başta senin karın!
    subabasısu:
    -hahahaahah hohhohohoo, salağımsın beniiiiiieem, nırı nırı nım..

zavallı çocuksue:
    -ikiniz birbirinizden hastasınız, bilemedim ben sizi.aşık mısınız nedir?
  • (çok hararetli bir kavga dönmektedir, 2 saattir anne ile baba ağızlarına ne gelirse birbirlerine söylemektedirler)

baba: şöylesin de böylesin şöylesin de böylesin!
    anne: (10 saniye kadar bekler) ördek!
    baba: .... (ağzını birkaç kez açar, birşey diyemez)
    anne: .... (bir 10 saniye boş boş etrafa bakınır, odasına gider)
  • baba : kadin tam 7 kiz cocgun oldu hala ogrenemedin korunmayi
    anne : sen ogrenip bana ogretseydin
    baba : ne ogretcem uzerine ceketimizi assak hamile kaliyorsun
    anne : ceket nasil asiliyor unuttun sanirsam
    baba:civciv makinasi gibi hatunsun
    anne : tek basima yumurtladim sanki tobe tobe
  • panik anne ve tepkisiz baba diyalogudur...

anne: turan mutfakta fare vaaaarr( bilimum ciyaklama efektleri eşliğinde)
    baba: eee...ben kedi miyim? (gazete okunmaya devam edilir, hic bozulmaz bile)

anne mavi ekrandır bir süre...kalan ahali gülmekten yerlerdedir.
  • baba: saat 3 gibi gelicem yemek yicem ben
    anne: ne yemeği, yok ki yemek.
    baba: bak seni boşarım!
    anne: ay ne çok boşuyorsun sen beni ya!
    baba: 3 çarpı boş ol derim öyle 3 kez de söylemem*, toplamaçarpmaya çeviririm, dağılma özelliği..
    anne: git dersine sen yaparız bi şeyler, takma kafana.. canım benim, sene sonu gene gitti bunun beyin..
hesabın var mı? giriş yap