• egzoz tüpü, borusu, "headers" ı, ve gerekli diğer bilmemnesi markası.
    paraya kıyılıp; motorun manifold çıkışından itibaren gaz çıkış tüpüne kadar bu marka (yada yine böyle iyi bir marka) kullanılsa, yeterli miktarda hevese haiz birinin, sıradan arabasından "ferrari gibi ses" alması mümkündür.
  • planet of the apes'ta astronotları gönderen kurumun adı. elemanların üniformalarında yazıyor.
  • sonlu eleman analizi ile calisanlarin kullandigi bir pre processor programi.
  • komsumuz yunanistan'in sonlu elemanlar analizine en büyük katkisi olan beta cae systems firmasi tarafindan üretilmis preprocessor. ayni firmanin post processor olarak meta adli yazilimi da cok kalitedir, tavsiyedir.

    ansa bu alanda ugrasanlar icin vazgecilmezdir, bir numara sayilabilir. morphing, casting, batch meshing gibi efsane özellikleri vardir. tabi ki lisans ücreti oldugu icin firmalar tarafindan satin alinir, daha cok mühendisler büyük ve komplike modellemeler icin kullanir ancak ögrenciler genelde daha farkli yazilimlari, lisans ücreti olmayan veya acik kaynakli olanlari tercih ederler.
  • özellikle crash analiz modellemeleri için sıklıkla kullanıldığını biliyorum. bi kaç kere deneyimleme fırsatım oldu özellikle plastik parçalarda casting toolu oldukça kullanışlı. ama gel gelelim fazla parçadan oluşan modellerde hypermeshin yanına yaklaşamayacağını düşünmekteyim. hypermesh klasik arayüzü bile oldukça mantık çerçevesinde oluşturulmuşken ansada bunun esamesine rastlanmaz
  • birileri size ol ve olacak olan da apçuk kapçuk konuşur sen sen ol marifeti apçuk kapçuk kanuşmak say mu dediydu.. ne iş biladerler..hıbırı gıbırı zıbırlar
hesabın var mı? giriş yap