• destek. daha bir buçuk senelik telefonuna kitkat vermeyen ünlü plastik üreticisi bunu başaramıyor.
  • (bkz: pazarlama)

ne kadar önemli olduğunu görmek için bir diğer örnek de android ekosistemi içinde kalan iki marka..
    (bkz: samsung) (bkz: htc)
    ürünlerin arasında performans ve kabiliyetler olarak bir fark yok, birinin tasarımları ve malzeme kalitesi daha yüksek ama öbürünün neredeyse 10 katı fazla satıyor.. sebep?
    (bkz: quietly brilliant) diye pazara çıkmaya çalışan telefon üreticisi..
  • cevabı marka olan soru. bu hemen olacak bir şey de değil. zaman içinde müşterilere verilen değer, hizmetlerin kalitesi...vb şeylerle oluşan bir algı.
  • 5 kuruşluk telefonu binlerce liraya satmak.
  • (bkz: oo dilbilgisi)
  • her zaman android kullanicisi biri olarak soyluyorum. apple stabil calisir android kafasina gore calisir.
  • sorunsuzluk olabilir.

sadece iphone ve ipad kullandığım için için bunlar için konuşacağım.

öncelikle iphone ve ipad ile tanışmam biraz zorunluluktan oldu. hatta bu markaya olumsuz bakıp fazla abartıldığını düşünürdüm. benim için değişilmez muadil marka ise htc oldu hep, hala da öyle. neyse, dediğim gibi şartlar gereği tesadüfi olarak iphone 4s kullanmaya başladım ve o günden bu güne 1 seneden fazla süredir sorunsuz da kullanmaya devam ediyorum. bu süre içerisinde hatırladığım ve benim canımı sıkan bir sorun yaşamadım, donma takılma vs.

htc kullanırken çok kez sorun yaşadım. tabii bu htc kötü demek değil ancak kulanım açısından stabil olması önemli bir artı. teknik olarak çok iyi bilmiyorum ancak bunu sağlayan işletim sistemi. android ya da farklı sistemler kullanan makineler ne kadar kaliteli olursa olsun sistemsel sorunlara kurban gidiyorlar. ios sanırım daha kapalı bir sistem olduğundan diğer sistemlerin açıklığından kaynaklı sorunları daha az yaşıyor.

gönlüm her zaman htc diyecek olsa bile mantık gereği iphone kullanmaya devam edeceğim. bana göre en büyük eksiği de flash uyumsuzluğu. arkadaş iki satır film izlemek için bin takla atmak gerekiyor. bunun haricinde tabi birde medya yönetimi zorluğu var. android kullanırken at bir mp3 anında zil sesi yap, isim değiştir, çal, gönder oyna oynayabildiğin kadar. ios bunları yapmamak için tasarlanmış resmen.
  • (bkz: iphone),
    (bkz: ipad)
hesabın var mı? giriş yap