• olsun aq biktik bu adamlardan bok var aq kendi devletin olunca zenginleseceksin iyi hayat sureceksin. siz de ıstanbul dan izmirden gidiceksiniz ama tamam mi?
  • (bkz: şapşik)
  • türkiye cumhuriyetini yönetenlerin kürtlere bakış açısını açıklamak için kurulmuş bir cümledir. kürtler ortadoğunun en büyük 4. etnik grubu. arapların 20'den fazla devleti var, türkiye ve iran var. fakat iş kürtlere gelince "onlar devlet olamaz", "kırmızı çizgi", "müdahale ederiz" gibi iki yüzlü tavırları vurgulamıştır.
  • he bokum he kursun sana araplar..onlar once boklu götlerini yıkasınlar..
  • kürtlerin neden devlet kuramadığının 21. yy'daki kanıtı. düşünsene 1400'lerin sonunda bunun gibi birinin yavuz'a gidip, "biz de kurak ya noolcak" dediğini.
  • kominist görünümlü amerikan emperyalizm altındaki kürt devleti garip olur.
  • "bana ne, bana ne, bende ulke kurmak istiyorum!" tadında bir açıklama olmuş.

bak kardeşim ülke dediğin şeyin vergisi var, algısı var, bi ton masraf, onla bunla savaş ne gerek var.
    git işte isveç'te, abd'de, turkiye'de bal gibi yaşıyor insanlar.

illa bi bizim de milletimiz olsun milliyetçiliği bana çok 18. asır geliyor artık.
    komun oluşturun ne bileyim şehir devletine dönüşün, tarihte örnekleri çok
    ama yok illa milliyet tabanlı, insanları birbirinden kopartacak düşman edecek nasyonalist istekler.

bana kalsa türkiye bile olmasın, izmir, istanbul, diyarbakır kendi başına yerel yönetim, ne bileyim demokratik bir beylik gibi yaşasın. bu şekilde halk çok daha fazla kontrole sahip olur, askeri harcamalar azalir, ticari rekabet ve dolayisi ile yaraticilik ve inovasyon artar.
  • lan olsun amk olsun.. devletinize sokayım.. bi önceki entryme bak yaşım 34. kendime dışarıdan bakınca sadece bi acıma hissi uyanıyor içimde.. devletimiz var da noluyor amk. yaşıyoruz ölüyoruz işte.. dünyanızın amına koyayım.

hiç var olmamış edit: 30 dakikada 5 entry'den fazlasını girmemiz sağlık bakanlığını mutsuz ediyor-muş. sağlık bakanlığına da sokayım. ben de tivit atarım amk. bunu şu sağda solda am biti gibi çıkıp duran reklam verenleriniz pek sevmezler.. hayır noluyor amk 30 dakikada 5 entryden fazla girince.. yeterince itina göstermemiş mi oluyoruz entry'lere.. lan amıklar zaten görünmüyor yazdığım entryler.. yazar bile değilim amk. kafam güzel bırakın da azıcık içimi rahatlatayım.. yok.. sağlık bakanlığını sikeyim taam mı ?
hesabın var mı? giriş yap