• tek ayibi transfer sezonunun baslarina dogru, haziran sonunda "kaliyorum" demesiydi. onu demesen zaten kimse kalmani beklemiyordu be arda. ayni duruma beni koysan; ne kadar galatasarayli olursam olayim, takimin basina o saatten sonra kim gelirse gelsin, ayrilma hazirliklarina baslar bunu da adam gibi soylerdim.

bana isine gelince "buyuk kaptan" deyip isine gelince sevgilimi diline dolayan sikten bi taraftar kitlesi icin oynamazdim. utanarak soyluyorum ulkenin omurgasiz taraftar yogunlugu en yuksek takimi herhalde galatasaray. 2000'deki kupayi goren gelmis sanirim, kodumunun apacileri.

buyuk kaptan falan degildin, o ayri mesele, ama o da senin sucun degil. adnan polat ve saz arkadaslari kendi totolarini kurtarmak icin poster cocugu yapip saldilar seni cakallarin arasina daha 22 yasindayken. 22 yasinda bir adam da bu durumu olcup, tartip "hayir" demeyecegi icin sen de evet dedin. olur oyle seyler...

uzatmaya gerek yok. sana cok haksizlik yapildi, gitmene seviniyorum. ama gosterip de vermemene de kilim, bilesin.
  • yolun açık olsun kaptan, gittiğin yerlerde çok başarılı olup uzun yıllar dönmemen,
    döndüğünde ise efsane olarak şampiyonluk için sana ait olan formayı tekrar giymen
    bütün galatasaray taraftarlarının dileğidir.
  • sakatlık problemi yasamazsa, kondisyonunu da yavaş yavaş arttırmak şartıyla, ispanya'da çok başarılı olacağını düşünüyorum. ama aynı ben sakatlık problemi yaşamasını da çok muhtemel görüyorum.

hep beraber bekleyip görüciz.
  • atletico madrid'e gideceğini öğrendiğimden beri, "gitsin tabi abi, geliştirir kendini" diyordum, pek üzülmüyordum. ama sitede güle güle arda turan başlıklı yazıyı görünce, fotoğrafını görünce çok kötü bir hüzün çöktü be. umarın bir gün, iyi oyuncularımızın kendilerini geliştirmek için, avrupa kupalarında oynamak için, uluslararası piyasada kendilerini göstermek için yurtdışında oynamaları gerekmeyen günleri görürüz.

http://www.galatasaray.org/…tbol_as/haber/10789.php

yolu açık olsun.
  • şimdi arda turan gitti diye, sinem kobal da gitmiş sayılacak mı? hayır öyleyse koyu bi galatasaraylı olarak sevinebilirim bile bu habere, o derece.
  • transferi sonrasında antin kuntin isimli kişisel futbol blog yazısı linkleri henüz paylaşılmamış gibi görünüyor, eli kulağındadır diyelim.
    arda'nın atletico madrid'e gitmesine sevindim. çok yetenekli bir oyuncu, galatasarayımıza da yakın bir zamanda tam randımanla fayda sağlaması halen zor görünüyordu. avrupa tecrübesi onun daha profesyonelleşmesini sağlar umarım, sonrası da daha yukarısı ya da vatana dönüş olsun yine de farklı bir arda görmemizi sağlayacaktır.
  • türk medyası tarafından messi'yle karşılaştırılan ama iş satılmasına geldiğinde emenike'den sadece 2 milyon euro daha pahalı olan futbolcu. ya biz bu adamı fazla abarttık gözümüzde ya da atletico madrid galatasaray'ı fena kazıklıyor.
  • içimizden çıkan bazıları gibi ilk fırsatta bonservis bedelsiz kaçarak gitmeyen takımına iyide bir bonservis kazandıran güzel insan. uğurlar olsun. uğurlar olsun.
  • "takım kaptanıyken şampiyonluk kupası kaldırmadan gitmem" deyip giden bir futbolcunun (hem de bu sene kaldırması kuvvetle muhtemelken) 2-3 sene sonra fb'ye dönmesi pekala olasıdır. sonuçta arda turan bir metin oktay, bir bülent korkmaz, bir hakan şükür değildir. fb'ye gittiğinde de en büyük bahanesi/tesellisi; "ama ben büyük paralar kazandırdım galatasaray'a, görevimi yaptım" olacaktır.
  • arda turan'ı manisasporda yedek kulübesinden cıkıp oyuna girerken gördüm ilk kez. saç stili cart curt dalga geçtikten sonra nerden bilebilirdim ki her galatasaraylının kalbinde taht kuracağını. bizler her konuda oldugu gibi futbolda da duygusal davranıyoruz. evet üzüldüm. galatasaray ve ardanın ayrılmaz birer ikili olmasının verdiği güven halkasının bozulduguna üzüldüm. üzüleceğimi bile bile yıllardır gitmesi gerektiğini de savundum. ama emin oldugum bir şey var ki o da gitmekle gerçekten hayatında yaptıgı en iyi işi yaptı. türk medyasından, futbolundan ne kadar uzaksan kendini geliştirmeye o kadar yakınsındır demektir. iyi işler yapacagına inanıyorum. ancak tüm bu optimist düşüncelerime ragmen, emre belözoglu (bkz: orospu çocuklugunda bayrak taşıyanlar) gibi bir adilik yaparsa holigan ruhum küllerinden yeniden dogacaktır.

yolun açık olsun kaptan! umarım başarılı olur ve gögsümüzü kabartırsın!
hesabın var mı? giriş yap