• ilk olarak grup dinmeyen 'den tanıdığım sesi inanılmaz güzel olan insan...
    90 lı yıllarda odtu'de okumuştur.
  • söylediği türkülerin sahip olduğu mütevaziliğe yakışır üslupla, gırtlak çatlatmadan, name yapmadan, kulak yormadan türkü okuyan kadın.

(bkz: hani yaylam)
    (bkz: akşam olur karanlığa kalırsın)
  • dinmeyen grubu ile 2000 başında tanıdığım duru ses. o albümde ne sahaneydi lan ya.
  • ben ondan dinledigim gibi dinlemedim kimseden turkuleri..

arzu gorucu turkiye'deki en guzel.. en duru.. en icli.. en hisli.. en naif.. en buyuleyici seslerdendir kanimca..

onun sesinin insanlar uzerindeki etkisi her zaman buyuktur.. bu belki onun icin onemli degildir.. o yuzden muazzamdir ya zaten en cok da..

muzik konusunda gercekten muthis bir yetenegi var.. onu izlerken/dinlerken enginliginden.. metodundan.. bilgisinden bihabersinizdir de.. cok ozel biseye taniklik ediyor/paylasiyor oldugunuzdur bildiginiz sadece..
  • yıllar geçti, dinlemeyeli 10 yıldan fazla oldu, şimdi dinleyip baktım da, hâlâ çok güzel söylüyor, iyi geliyor...
  • sesi tarzı, fazlasıyla hasret gültekin'i andırıyor. bilmiyorum, belki de bana öyle geliyor.
  • kazım koyuncuyla meydana getirdikleri dinmeyen grubuyla bildim, bilmek o bilmek.
  • salkım söğüt 2'de yer alan şu kıslanın kapısına'yı söylerken su olup akan yorumcu.
  • tarihi oldukça geriden takip ediyorum sanırım. geçenlerde alamut kalesi'ne gitmiştik halamla, tesadüfen yolda söz arzu görücü'den açıldı ve boş zamanlar'da oturup bir zamanlar müzik yaptığı mekanı aramaya koyulduk kısa bir süre sonra, alamut kalesi meğer orasıymış. biz de rastlantı sonucu gitmiştik oraya, sen o kadar ara dur internetten, sonra bir başkası ile tanışmak için gittiğin yerin arayıp da bulamadığın muhitin ta kendisi olduğunu öğren. tabi zamanı geriden takip etmekle ilgili kısım; arzu görücü'nün artık orada sahne almaması. bu arada alamut kalesi şirin ve samimi bir mekan, ilginç yönleri de var tabi. örneğin, tuvaletinde varolan duş ve kuruması için asılmış kot pantolon ve türevi elbiseler. özellikle tuvalet ve balkon kısımlarında kendinizi afedersiniz gerçek bir haşhaşi gibi hissediyorsunuz. hissedilesi güzellikte bir cafe ortamı.

not: arzu görücü'yü bulamayınca playlist'ten dinlemek durumunda kaldık kendisini. ama bir zamanlar burada müzik yapıyor olduğunu bilmek insanın üzerinde tuhaf bir gerilim ve hüzün yaratıyor birden bire.
  • corona günleri sabahında işe giderken açtım harman yeri sürseleri ciğerimi temizliyorum.

arzucum seviliyorsun.
hesabın var mı? giriş yap