• adı düş'tür. kendisi acayip tatlıdır.
    ancak konu ile ilgili şimdilik yorum yapmıyorum...

link
  • ya işte bu durum bana bir garip geliyor.
    mesela 20 yaşındaki adamın ağlamasına daha çok sevinirim.
    neden mi? en azından araştırıp öğrenip sevmiş ve bunun duygusuyla ağlamış olacak.
    halbuki bu çocuğun ağlaması tamamen doğmatik bir sanrı gibi yani kabullenmişlikler üzerine kurulu bir figürü seviyor. neden sevdiği konusunda bir fikri bile yok. fikri varsa bile kendi fikri değil.
    amacım atatürk'ü değersiz kılmak değil aksine kabullenmişlikler ile değil de gerçekten bir sevgi oluşmasını istiyorum.
  • bir kemalist olarak ebeveyninin davranışını yanlış bulduğum çocuktur. çocuğa böyle gösteriş "yükleyip" kameralara konuşturacağına 4-5 yaşının gelmesini bekleyip ona atatürk ile ilgili bilgi verici hikayeler okuması, fotoğraflar göstermesi ve onu bu yönde eğitmesi çocukta daha dolgun ve güzel bir sevgi oluşturacaktır. babam bana çocukken atatürk'ü anlatan bir kitap okurdu anlayamadığım yerler için "büyüyünce hepsini anlarsın, şimdi anladıklarınla bir şey çiz kafanda" derdi. anıtkabir'e götürmek bile başlı başına harika bir olay aslında, hiçbir şey yaptırmaya gerek yok ki o yaştaki çocuğa. 8 yaşıma kadar, istanbul'da oturan biri olarak en az 6 kez gitmişimdir anıtkabir'e.

çocuklarımızı doğru eğitmemiz gerekiyor.
  • çok tatlı bir çocuktur.atatürk'ü sevmesinden değil, çok büyük yüreği olduğundan.

yok büyüyünce hardcore kemalist olucakmış, en azından hardcore mal olmayacak
  • al o çocuğun ebeveynlerini vur şu çocuğun ebeveynlerine. umarım ileride atatürk'ü annesi ve babasından duyduklarıyla değil, okuduklarını ve öğrendiklerini değerlendirip sever.
  • ebeveynlerinin tavrını doğru bulmadığım tatlı şeker bi kız
  • tuyleri diken diken edendir efendim. bir cocugun cocukluguyla es uzantili olarak olumden bi haber olmasi ve olen kisinin uyudugunu zannederek''hadi artik uyandiralim anne'' diyerek annesini cekistirmesi size dokunmadi mi yani? bunun cocuga ogretilmis bir tiyatro olabilecegini mi dusunuyorsunuz sahiden ..

bakin canlarim bu aile muhtemelen cocuga bu adamin ulkesini kurtardigini, kurucusu oldugunu ve bu bayrami da ona armagan ettigini soylemistir sadece.. akabinde bu videoda izlenilenlerse cocugun temiz kalbiyle ona anlatilanlara geri donusudur. bu kadar basit..
    yoksa yukarida soylendigi gibi,aile ,cocuguna iskenceler ederek ataturk resmi onunde tapinmasini emretmis falan degildir..

bunlarin soylenmesini gectim aklin ucundan dahi gecmesi ise...o da sizin kalbinizin yansimasi be koclar.

not:cocuklar bu yuzden temiz ve sahici iste..bilmiyorlar ki garipler, cikarmis , aman maasim yatmazmis falan
  • elinde dindar koca istiyoruz pankartı taşıyan küçük serra ile aynı kaderi paylaşan bahtsız çocuktur. arkadaşım çocuk bu çocuk, devlet falan diyor lan barbie diyecek çocuğa "devleti kurtaraaacaaak" diye marş söyletilmesi ne demek olm, kafanız mı iyi sizin. inandığın şeyleri çocuklarına anlatabilirsin amenna ama çocuğunda psikolojisine biraz saygı duy be arkadaş.
  • yani artık, insanın nutkunu donduran durumdur. bu atatürkçuluk veya kemalizm iyice bitiş devresinin melankoli devresi buhranlarına girmeye başladı. yahu tarihe karışmanın da bir raconu, etiği, şekli vardır. kokona kemalist teyzelerin böğürtülerinden artık 2 yaşındaki bebek denecek yastaki çocukların göz yaşlarında yer bulmaya başladı. nasıl ailesiniz siz ya. çocuğun aglamasi hoşunuza mı gidiyor? nasıl bir sapkınlıktır artık bu. yahu çocuk bu. aglar surekli zaten. ''kakam geldi'' diye ağlar, 'ayı yogi'' diye ağlar.. allah akil fikir versin be.
  • cocukken plevne marsi soylendiginde gazi osman pasayi oldu zannedip hickira hickira aglamisim. babam zar zor beni ikna etmis plevne'de olmedi diye. 3-4 yaslarindaymisim heralde, cocuklarin algisi cok farkli :)
hesabın var mı? giriş yap