• mesela saate bakıyorum şu an 01:27. bir de türkiye saatine bakıyorum 02:27. tabi ki bu şimdilik. neden? çünkü biliyorum ki imf'ye borç vermeye başlamış bir ülkeyiz artık. allah'ın izniyle bir kaç seneye bu saat farkını da iyice açarız şöyle 3-5 saate çıkarırız gibime geliyor.

allah ak parti'nin yar ve yardımcısı olsun.
  • sabah sabah neşelenelim diye açtım yine aynı terane.
    olm vurmayın lan ülke öldü.
  • herkes bankacılık yazmış da biraz detay verin de sebebini anlasın millet.

geçen bankada hesap açıcam. toplamda 2-3 hatta içinde 10 kere gittim geldim sanırım bankaya. bi randevu almaya gidiyorum. bi şifreyi gönderiyorlar gelmiyor onu söylemeye gidiyorum falan. en son bi tane türk vardı o çözdü. normalde 3 gün sonraya randevu verirler en erken. türk dedi 1-2 saate gelin yapalım. gittim halletti.
  • turkiye'de evlerin disi cirkin ici guzelken avrupa'da evlerin ici cirkin disi guzeldir diye cevaplandirilacak baslik.
  • dizi sayısında gayet gerideler. bence güneydoğu diye bir bölgeleri olmamasından veya zengin oğlan fakir kız konseptini bilmemelerinden kaynaklanıyor. apartmanlarında kapıcı olmamasından da kaynaklanabilir...
  • bireysel bankacılık
  • (bkz: avrupa kıtasını bir ülke olarak algılamak)

hastasıyım şu avrupa vs türkiye kıyaslarının. olm avrupa dediğin koca kıta yahu. neyi neyle kıyaslayacaksın?

bu avrupa içerisinde birleşik krallık, almanya, hollanda, danimarka gibi refah seviyesinin yüksek olduğu ülkeler varken yunanistan, bulgaristan, macaristan gibi sıkıntılı ülkeler de var.

yemek olarak ingiltere mutfağı gibi bir gudubet varken dünyaca ünlü italyan ve fransız mutfağı var.

milletin işsizlik sorunlarından kaçtığı ispanya varken ispanya'dan sürekli olarak kalifiye işçi alan almanya var.

danimarka gibi tüm ülkenin ot içmişcesine mutlu mesut takıldığı, herkesin eşit haklara sahip olduğu bir ülke varken ırkçılık ve sosyal hayatta eşitsizlik sorunlarının konuşulduğu fransa var.

heidi'nin alplerinde keçi sütü içerken yeşilliğe doyduğu avusturya varken milletin açlıktan kiremit yediği sırbıstan var.

trafik sıkışıklığı diye bir derdin olmadığı isviçre varken trafik yüzünden insanların kafayı yediği italya var.

kimsenin birbirinin suratına bakmadığı soğuk insanlardan oluşan almanya varken dünyanın belki de en tatlı insanlarının yaşadığı ve türkler'den daha sıcakkanlı olduklarını düşündüğüm irlanda var.

koca kıtayı tek ülkenin karşısına koyup da "hadi hangisi iyi" demek saçmalıktır.

gereksiz yere ikide bir "ama türkiye avrupa'dan (hangi arupa canım?) şu konuda daha iyi" diyip ego mastürbasyonu yapmak yerine "türkiye şu alanda şu şu şu ülkelerden geride" diyerek çözüm aramak çocuklarınız için daha iyi bir gelecek kurmanıza yardımcı olabilir.
  • avrupa'nın en büyük adalet sarayı bizdedir. haa adalet konusunda avrupa geride mi? tabii ki de hayır. sadece sarayımız çok büyük.
  • berberlik ve internet bankaciligidir.
  • iş kazalarındaki ölümler
hesabın var mı? giriş yap